[Delphi] -pliki dbf

0

Witam mam za zadanie odczytać dane z pików dbf (clipper->dos) i wyciągnąć interesujące mnie informacje z nich, poszukuje jaiegoś darmowego komponentu który mi umożliwi połączenie się z dbf-ami i sczytanie interesujących mnie rekordów, korzystając z ttable udało mi się połączyć ale mam problem z kodowaniem znaków wywalają się jakieś szlaczki zamiast polskich znaków.

Kolejną sprawą jest za pośrednictwem programu który pisze na podstawie pobranych danych wygenerować plik dbf kompatybilny z bazą z której wyciąłem dane.

Jeśli znacie jakieś darmowe komponenty dedykowanie dla dbf, dzięki którym zrealizuje to zagadnienie proszę o pomoc i wskazanie ich.

0

Poszukaj na stronie OTC komponentu Mediator. Obsługuje DBF w przeróżnych kodowaniach oraz CDX/MDX.

0

TDBF tez obsługuje

0

TDBF obsługuje CDX-y? Pierwsze słyszę, musieli to niedawno wprowadzić :D

0

"Index support available for fast sorting of big tables and search (NDX and MDX files). No support for Clipper and FoxPro indexes yet."

0

Faktycznie, zapędziłem się... a o Mediatorze nie słyszałem muszę się przyjrzeć.

0

No ale Mediator nie obsługuje NDX :)
Korzystam z Mediatora w kilku programach, jest dość wolny. Prawdopodobnie TDBF jest sporo szybszy, ja niestety muszę korzystać z CDX-ów więc jestem skazany. Dość wygodnie jest rozwiązana sprawa ustawień językowych, w TDBF trzeba się bardziej nagrzebać. Summa summarum - jeśli nie są potrzebne CDX-y a tabele dbf są wielkie - zdecydowanie polecam TDBF, w przeciwnym wypadku nie ma specjalnego wyboru :)

0

nic darmowego nie obsługuje clipperowych indexów. Jeżeli już musisz zapisywać cokolwiek do tabel clipperowych to pozostają Ci rozwiązania płatne, np. Apollo, Halcyon, Advantage. Ja mam doświadczenie z Apollo i muszę powiedzieć, że trzeba trochę się nakombinować aby wygrać z pl znaczkami

0

Misiek - BREDZISZ. Napisałem wyraźnie, read my lips:

MEDIATOR OBSŁUGUJE.
I JEST ZA DARMO.

0

http://www.otc.pl/index.asp?s=19&l=1

->dział download ->Rejestracja (za friko) ->klient Mediator Delphi.

Ustawienie polskich znaczków w dbf, nawet w formacie Mazovii, polega na kliknięciu w dwa miejsca myszką. Ustawienie CDX-ów - na kliknięciu w jedno miejsce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1