Poszukuje stabilnego komponentu do Gniazd

0

Witam serdecznie, poszukuje stabilnego i przetestowanego komponentu do obsługi gnaizd, obecnie używam INDY ale Serwer mi się zawiesił po 16 godzinach czy zna kotś jakiś dobry komponent, tylko mam jeden problem klient musi pracować asychronicznie na tomiast serwer na wątkach, czytałem na temat ICS, słyszałem że jest dobry a ktoś może słyszał o fndSocket79.

Mam pytanie bo klienta napisałem używając komponent TClientSocket, bo klient ma stale czymać z serwerem połączenie, klientów może być ok. 200 na serwerze. Czy to dobry wybór że użyłem tak starego komponentu?

Czekam na jakieś sugestie.

Informacyjne określe że ruch będzie spory ale w małych porcjach ok 60 bajtów na sekunde

0

indy nie jest może najlepiej napisaną biblioteką, jednak raczej nie ma tam błędów powodujących zawieszanie się Twojego programu; powodu błędnego działania szukałbym po Twojej stronie (nie zwalniasz zasobów, nie synchronizujesz dostępu przez wątki do zasobów, nie bierzesz pod uwagę, że indy nie może być używane wielowątkowo - nie jest thread-safe - albo coś innego w tym stylu).

0

kiedys uzywalem ICS do napisania wielowatkowego servera (skozystalem z gotowego przykladu dolaczonego do komponentow:D) i dzialalo pieknie, ale byla to prosta aplikacja. Powoli przymierzam sie
do napisania duzego zlozonego programu z takim serverem i na pewno wykozystm ICS. Polecam.

0

Witam,
czemu nie skorzystasz z TServerSocket jest prosty i działa stabilnie nie zawiesza połączeń nie zrywa połączeń.
Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1