Piszę program, który do znajdujacego się na dysku indeksu linków zewnętrznych dościąguje brakujące pliki. Program ze strony z indeksami wyciąga listę adresów.
Następnie przydałoby sie ściągnąć strony. Jak sciągnąć stronę z obrazkami włącznie do pliku HTM(L) o zadanej nazwie tak, żeby odnośniki do tych obrazków uległy odpowiedniemu przerobieniu?

Następnie jest inny problem - ściągnięcie do tej już ściągnietej strony wszystkich plików znajdujacych sie na serverze FTP z odnośników na tej stronie (jest ich kilkanaście na stronę). Pozostaje chyba tylko wczytać stronę, parsowac ją i wyciągnąwszy linki ściągnąć pliki, po czym zamienić adresy.

Co do zmiany adresów moje kolejne pytanie. Nie piszę programów dla szerokiej publiczności, więc praktykuję wszelkie możliwe "metody leniwca". No i ta zamiana wg. mnie to bedzie wczytanie HTMLka do Memo, po czym wykorzystanie jakiegoś StringReplace'a i zapisanie Memo. Czy można to zrobić szybciej i bez typowych dla Memo "dziwnych efektów" podczas LoadFromFile?