Sprawdzenie dostepnosci portu za pomoca pinga ?

0

Witam was mam pytanie czy da sie sprawdzic czy port jest otawarty na zadanym komputerze w sieci LAN za pomoca polecenia PING bez laczenia sie kazdorazowo z portem typu IdTCPClient.connect; bo nie jestem do konca peweien ale chyba jest to nieco dluzsze od PINGA Chodzi mi o stworzenie firewalla do calej sieci LAN zeby skanowal <ort>na razie</ort> moje porty czy nie ma proby otwarcia jakiegos a z czasem calej sieci LAN np. jeden watek dla jednego adresu ip w LAN drugi watek dla nastepnego itd.
I jak najefektywniej sprawdzic aktualnie zajete adresy LAN ? Da sie odpytac router ?

0

Z tego co mi wiadomo ping ort! z ECHO który standardowo działa na porcie 7 (http://en.wikipedia.org/wiki/ECHO_protocol). A jeżeli chodzi o takie skanowanie portów jak wspomniałeś to raczej używają mniej lub bardziej wyrafinowani hakerzy przed planowanym atakiem(ja nic nie sugeruje). Technika ta polega na inicjowaniu połączenia do pewnego <ort>momętu</ort>, tak by dostać odpowiedz od serwera i nie dokończyć operacji otwierania połączenia czy jakoś tak(dzięki temu my wiemy że port jest otwarty a socket nie został utworzony).

Pozdrawiam

0

Hmmm czyli jednak trzeba bedzie wykorzystac idtcpclient :-/ a jak sprawdzic aktualna liste podlaczonych hostow w LANie ?

0

Ping po zakresie adresów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0