Zamykanie okna w WinXP

Odpowiedz Nowy wątek
2006-12-05 09:11
0

Witam.
Zwracam się z takim oto dziwnym zjawiskiem występującym podczas zamykania formy. Mianowicie gdy mam ustawiony klasyczny styl Windows, to zamykanie okienek ("x") przebiega bez kłopotów, natomiast gdy jest ustawiony styl Windows XP, występują problemy z zamykaniem okna. Klikając na "x" okno nie zawsze się zamyka. Jeżeli wywołuję procedurę Close z przycisku znajdującego się na formatce, to okienko zamyka się za każdym razem. Praktycznie wygląda to tak, że gdy jest ustawiony styl pulpitu na WinXP, to nie są przekazywane komunikaty zamknięcia okna po naciśnięciu na "x". Czy jest znany jakiś sposób na pozbycie się tej niedogodności? Program tworzony jest w D3Pro.

Pozostało 580 znaków

2006-12-05 15:15
dj
0

Myślę że ta niedogodność jest spowodowana D3Pro i niczym innym. Wraz z kolejnymi wersjami Delphi zmieniał się także kod Forms.pas i to może być przyczyna. D3 powstało wcześniej niż XP więc nie ma sie co dziwić.

Pozdrawiam

PS.
dla pewności uruchom ten projekt na nowszym Delphi i porównaj efekty


Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.

Pozostało 580 znaków

2006-12-13 11:36
0

Faktycznie. Program skompilowany w D6PE zachowuje się poprawanie ze stylami WinXP. Ale czy jest jakiś programowy sposób ominięcia tej niedogodności albo jak wygląda poprawna procedura OnClose w nowszych wersjach Delphi?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0