Problemy z PW po zmianach / w trybie czatu

3

Po pierwsze - wielki szacun za puszczenie PW w trybie czatu. Już parę razy podczas rozmów z ludzikami z forum stwierdzaliśmy, że takie coś by było super. I proszę, jaka miła niespodzianka na święta :)

Ale żeby nie było zbyt słodko:

1) jeśli podczas wysyłki wiadomości jesteśmy na zakładce "podgląd" to (nie zawsze - jeszcze nie załapałem, od czego to zależy) często po wciśnięciu "wyślij" wiadomość się wysyła, ale nadal widnieje w edytorze/podglądzie. Aczkolwiek ponowne wciśnięcie "wyślij" powoduje powstanie komunikatu o konieczności wpisania treści - więc jakby sama treść wiadomości jest czyszczona, ale podgląd nie jest sprzątnięty. Widać to ładnie na poniższym obrazku:
screenshot-20191223150749.png

EDIT
Zjawisko potwierdzone także przez innych userów:
screenshot-20191223152509.png

.

2) nie działa podpowiadanie nazwy użytkownika podczas tworzenia nowej wiadomości. W ogóle nie pojawia się lista rozwijalna z nickami. Widać to poniżej:
screenshot-20191223151850.png

.

3) U mnie wprawdzie działa, ale @superdurszlak zauważył, że podczas naszej rozmowy po jego stronie zniknęły avatary. U mnie wyświetlało się wszystko poprawnie:
https://4programmers.net/uploads/screenshot/5e/5e00c8c94789d.png

EDIT
Zjawisko jednak także się u mnie pojawia, aczkolwiek nie zawsze. Przed chwilą doświadczyłem tego pisząc z nerwowym ;)

screenshot-20191223164946.png

0

Rzeczywiście, zauważyłem pewną zmianę przy wysyłaniu wiadomości... ale nie zauważyłem żadnego komunikatu, że nowa funkcjonalność weszła w wersję beta.

No nic.

Jeśli to prawda (nie miałem możliwości zweryfikować "czatowości"), i to się utrzyma, to będzie mi bardzo miło. Mnie bardzo taka forma odpowiada.


UPDATE: Też zauważyłem, że czasem awatary nie ładują się od razu. U mnie pomogło odświeżenie strony.

0

Też zauważyłem takie zachowanie. Piszę treść, włączam podgląd i wysyłam – peemka leci i dociera, ale treść nadal widnieje w oknie podglądu, ale znika po kilku sekundach. Trudno powiedzieć czy to bug czy zamuła – w końcu wiadomość jest wysyłana, a docelowo pole treści i podglądu jest czyszczone. Choć IMO powinno się to dziać od razu po wysłaniu wiadomości, a nie po jakimś czasie. ;)

Istnienie problemu z punktu 2. (czyli braku podpowiadaczki) potwierdzam – lista się nie pojawia, ani w polu odbiorcy, ani w polu treści wiadomości. Co do punktu numer 3. to nie zauważyłem takiego problemu, ale będę się temu przyglądał i w razie czego dam znać.

0

znika po kilku sekundach

U mnie nie znika. Wcześnie tego zachowania nie zaważyłem, więc myślałem, że może za krótko czekałem. Wysłałem wiadomość testową, poczekałem z 3 minuty, ale cały czas nie znikała..Nawet druga strona rozmowy zdążyła coś odpisać - jej wiadomość się pojawiła, a podgląd nadal był zapełniony treścią. Potem przełączyłem się do nowej zakładki, napisałem niniejszego posta, a podgląd na PW nadal zawiera treść ostatniej wiadomości.

1

Sprawdzę to jeszcze – zaraz napiszę Ci testową wiadomość i zobaczymy co się stanie.


Edit: pospamowałem trochę skrzynkę @cerrato i sprawa u mnie wygląda tak:

  1. Wchodzę na stronę wysyłania wiadomości do konkretnego użytkownika (za pomocą przycisku w dymku po najechaniu na jego nick gdzieś na forum), piszę wiadomość, wciskam Ctrl+Enter i wiadomość zostaje wysłana, ale cała strona się przeładowuje. Dopiero kolejna wysłana wiadomość nie powoduje przeładowania strony.

  2. Wysłanie wiadomość w dowolny sposób, gdy aktywna jest zakładka Podgląd powoduje, że treść w tej zakładce pozostaje, choć pole w zakładce Treść zostaje wyczyszczone. Dopiero przełączenie z zakładki Podgląd na zakładkę Treść i z powrotem powoduje wyczyszczenie pola podglądu, choć z opóźnieniem – najpierw pojawia się podgląd poprzednio wysłanej wiadomości, a dopiero po chwili tekst znika.

  3. Jeszcze inny błąd, powiązany z punktem 1. – jeśli mam już wysłanych kilka wiadomości do danego użytkownika (np. do @cerrato), zatrzymam kursor nad jego nickiem gdzieś na forum i kliknę w przycisk z kopertą, to zostaję przeniesiony do strony wysyłania wiadomości, w której formularz ma wypełnione pole odbiorcy, ale lista dotychczasowych wiadomości wymienionych pomiędzy nami nie jest widoczna. Wyświetla się ona dopiero po wysłaniu wiadomości. Trzeba zrobić tak, aby wciśnięcie przycisku z kopertą (w dymku) przenosiło do strony pisania peemki z już pokazaną konwersacją (o ile takowa istnieje) – wtedy wysłanie wiadomości nie będzie przeładowywać całej strony.

1

Ok, zauważyłem 2 kolejne kwiatki:

  1. Gdy masz włączone notyfikacje na Bimbołsie, notyfikacja o wiadomości pojawia się często dwukrotnie: Raz z nagłówkiem <użytkownik> wysłał wiadomość czy jakoś tak, a raz z nagłówkiem <użytkownik>
  2. Gdy masz właśnie otwarte okno czatu i dostaniesz wiadomość, nabija to licznik powiadomień / powiadomień o wiadomościach. Ale nawet jak odhaczysz wszystkie powiadomienia jako przeczytane, to dopóki nie odświeżysz strony licznik pozostaje taki jaki był

EDIT: licznik czasem nie resetuje się nawet po odświeżeniu, najwyraźniej zdarza się, że licznik się resetuje dopiero po najechaniu kursorem na nową wiadomość w oknie czatu

0

@cerrato: wczoraj dodałem link do profilu usera. Podgląd wiadomości również znika po jej wysłaniu. Dodałem również podpowiadanie nazw użytkowników.

@furious programming to o czym piszesz nie zostało jeszcze zaimplementowane. Tzn. zaczynając nową wiadomość zawsze zostajemy dopiero po jej wysłaniu przekierowani do skrzynki odbiorczej/nadawczej. Oczywiście to o czym mówisz ma absolutną racje bytu.

@superdurszlak: tak, wiadomość jest oznaczana jako przeczytana po naprowadzeniu kursorem myszy. Jakaś propozycja jak inaczej można by to rozwiązać?

Co do desktop notifications: Każdy użytkownik nasłuchuje na 2 kanałach. Jednym przesyłane są powiadomienia a drugim wiadomości prywatne. Stąd dwa powiadomienia. W tym momencie możesz spokojnie wyłączyć powiadomienia o wiadomościach prywatnych (ewentualnie zostawić jedynie powiadomienia na e-mail).

2
Adam Boduch napisał(a):

@superdurszlak: tak, wiadomość jest oznaczana jako przeczytana po naprowadzeniu kursorem myszy. Jakaś propozycja jak inaczej można by to rozwiązać?

Chociażby tak jak w powiadomieniach - opcja "oznacz wszystkie jako przeczytane" ;)

I dodatkowo może otwarcie konwersacji z daną osobą powinno oznaczać wiadomości jako przeczytane - bez konieczności szurania kursorem po każdej

0

@Adam Boduch: coś się zepsuło – wczoraj normalnie korzystałem z peemek, a dziś, po kliknięciu w daną konwersację, jej treść w ogóle się nie pokazuje. Dzieje się tak z wszystkimi rozmowami, starymi i nowymi (które zawierają nowe wiadomości na beżowym tle), przez co nie jestem w stanie niczego napisać.

Po kliknięciu w item rozmowy dostaję taką stronę:

pm.png

I taki sam problem wystepuje z zakładką Napisz wiadomość – klikam i też pusto.


Znowu mam błąd w skrypcie app-1602a54e7a9d3ef7301.js, w linii 4214:

Unhandled Error: 'document.querySelectorAll(".timestamp[data-timestamp]").forEach' is not a function

Zapewne to jest powodem problemu. ;)

0

Na produkcji? W kodzie strony nawet nie ma odwołania do tego pliku. Jest to https://4programmers.net/js/app-1602a54e7a9d3ef73c01.js. Wsparcie dla forEach nie zostało usunięte z kodu, nadal tam jest: https://github.com/adam-boduc[...]esources/assets/js/app.js#L14

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0