C#, C++, .Net

0

Czy ktoś wie czym różni się (Visual) C# i (Visual) C++.

A i co to jest ten .Net który jest ostatnio często dodawany przez Microsofta

0

c# to nowy jezyk stworzony przez microsoft. oficjalnie laczy on prostote visual basica, i wydajnosc visual c++. nieoficjalnie (bo jego tworca jest tworca delphi) wiele rzeczy zaporzycza z object pascala (np. try..except..finally)--Vroc

0

Vroc napisał:
c# to nowy jezyk stworzony przez microsoft. oficjalnie laczy on prostote visual basica, i wydajnosc visual c++. nieoficjalnie (bo jego tworca jest tworca delphi) wiele rzeczy zaporzycza z object pascala (np. try..except..finally)

po przeczytaniu twojej odpowiedzi wnioskuje ze nie wiesz nic o0 teorii jezykow programowania .

C# blizej do Javy niz C++ . Ciekawe co ten jezyk zapozyczyl z object pascala
try except finally chyba za bardzo wierzysz w tworce object pascala (nie myl z tworca pascala) ta kwestie zapozyczonpo z javy (tudziez c++) a nie imitacji nowoczesnego jezyka programowania jaka jest object pascal (jezyk do nauki myslenia "informatycznego" przez kiepskich studentow)

A jezyk ten powstal tylko dlatego ze microsoft przegral proces z SUN'em o prawa do Javy i zeby nie zostac w tyle wymyslili sobie C# . Najprawdopodobiej bedzie to informatyczna porazka stulecia ... czas pokaze ??--Lets make linux better :-)

0

&gtC# blizej do Javy niz C++ . Ciekawe co ten jezyk zapozyczyl z object pascala
&gttry except finally chyba za bardzo wierzysz w tworce object pascala (nie myl z tworca pascala) ta kwestie zapozyczonpo z javy (tudziez c++) a nie imitacji nowoczesnego jezyka programowania jaka jest object pascal (jezyk do nauki myslenia "informatycznego" przez kiepskich studentow)
&gt
&gtA jezyk ten powstal tylko dlatego ze microsoft przegral proces z SUN'em o prawa do Javy i zeby nie zostac w tyle wymyslili sobie C# . Najprawdopodobiej bedzie to informatyczna porazka stulecia ... czas pokaze ??
&gt
Masz racje. Watpie zeby programisci piszacy w Javie zaczeli sie masowo przesiadac na C# (a tego zapewne chcialby Microsoft).--Pozdrawiam
Ojciec (Delphi/C++)

1
wojtas napisał(a):

Vroc napisał:
A jezyk ten powstal tylko dlatego ze microsoft przegral proces z SUN'em o prawa do Javy i zeby nie zostac w tyle wymyslili sobie C# . Najprawdopodobiej bedzie to informatyczna porazka stulecia ... czas pokaze ??--Lets make linux better :-)

Tak z ciekawości zacząłem przeglądać ostatnie strony z forum i natrafiłem na taki śmieszny komentarz sprzed prawie 20 lat, heh. Jednak czas pokazał :)

2

Można było by to już podciągnąć pod wykopaliska archeologiczne :)

1

Na pierwszych prezentacjach .NET wychodziliśmy ze słowami "niet", ale czas wszystko zmienił. Ale byliśmy młodsi, eh z łezką w oku.

Dodajmy, że pierwszy prototyp C# nazywał się J#, ale prawnicy kazali zmienić,
Np oficjalny podręcznik C# ze stajni MS regularnie porównuje do C++ (wklejki wyglądają zupełnie obco w zupełnie dobrym podręczniku), a tylko w dwu miejscach do Javy, to również prawnicy

Co do "object pascala" czyli w praktyce Delphi zgadzam się z treściami w wątku (tj dla kiepskich studentów zmuszanych do programowania), a jedynie WInForms jest jakimś wzorowaniem się.

1

złota łopata ląduje do @pavarotti ! nie mniej ciekawie się czyta posty sprzed prawie dwudziestu lat.

0
Sunnydev napisał(a):

złota łopata ląduje do @pavarotti ! nie mniej ciekawie się czyta posty sprzed prawie dwudziestu lat.

Może wywołam jakiś flame i pocisk w moją stronę ale zauważyłem, że prawie 20 lat temu jak ktoś się pytał o jakieś rozwiązanie to w odpowiedziach każdy starał się pomóc i wysyłał kod (coś w stylu SO), a nie pisał posty typu (kawałek komentarza skopiowany stąd):

"Nic nie umiem, niczego nie próbuje się dowiedzieć, zróbcie za mnie, a ja sobie przepiszę" - w takim razie polecam dział https://4programmers.net/Forum/Og%C5%82oszenia_drobne"

Troszkę to dla mnie smutne że niektórzy uważają się za Bogów i każą płacić za każdą pierdołę, kiedy ktoś inny nie ma wiedzy. Mam nadzieję że tacy ludzie kiedyś będą potrzebować czegoś z innej branży (np. budowniczej) i ktoś ich skasuje na max stawkach bez prób negocjacji ;)

1

każdy starał się pomóc i wysyłał kod (coś w stylu SO)

Ludzie dojrzeli i zaczęli szanować swój czas. Na SO to było normą od początku, dlatego tylko dobrze sformułowane, konstruktywne pytania/problemy doczekują się odpowiedzi [1]. Reszta jest często usuwana z miejsca przez moderację.

Raczej dzisiaj strach zadać pytanie, bo więszkość Cię pociśnie że skoro tego nie umiesz to nie nadajesz się do niczego

"Pociśnie"? W większośći pryzpadków taka sytuacja nie ma miejsca. Jeżeli pytanie jest "zero effort" to zazwyczaj takie same są odpowiedzi i nikt nie traci czasu na "pociskanie".

[1] Przynajmniej kiedyś tak było, teraz to nie wiadomo co będzie z SO po ostatnich zawieruchach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0