Konfiguracja Visual Studio Code

0

Hejka,
jestem na studiach i obecnie uczymy się języka C. Programy, które polecają nam wykładowcy są jednym zdaniem po prostu słabe. Chciałam wykorzystywać do tego właśnie Visual Studio Code lecz napotkałam problemy. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Po wpisaniu prostego programy, typu wypisanie hello world pojawiają mi się następujące problemy:

[Running] cd "c:\Users\WIN7\C" && gcc nowy.c -o nowy && "c:\Users\WIN7\C"nowy
gcc: installation problem, cannot exec `cc1': No such file or directory

"Wykryto błędy elementu #include. Zaktualizuj element includePath. Dla tej jednostki translacji (C:\Users\WIN7\C\nowy.c) wyłączono zygzaki."
"nie można otworzyć pliku źródło "stdio.h"",
"nie można otworzyć pliku źródło "stdlib.h"",

2
  1. Jakie polecają?
  2. Ja w 90% do C/C++ używam MSVC (Visual Studio Community) - uwaga, microsoftowa implementacja kompilatorów i środowiska C/C++ spotyka się z krytyką. W rzeczywistość rozdźwięk do standardów jest obecnie niewielki (kiedyś, dawno, to byłą katastrofa - to był dedykowany kompilator, w którym MFC miało się skompilować).
    Tym niemniej, nie jest to familia GCC
1

Wygląda jakbyś chciała używać gcc na windowsie. Aby to zrobić musisz zainstalować MinGW i trochę pokombinować żeby to działało w VSCode. Osobiście mi by się nie chciało męczyć - jeśli masz możliwość to użyj WSL albo maszyny wirtualnej z Linuksem albo maszyny zdalnej z linuksem i weź gcc od nich.

Alternatywnie - i to uważam za mniej bolesną opcję - rzeczywiście użyj VS community. Pełnoprawne IDE z debuggerem powinno być dość przydatne dla początkującego. A VS Code powinien umieć znaleźć kompilator MSVC zainstalowany z VS, chociaż tego nigdy nie testowałem.
Alternatywnie#2 - użyj Qt Creator z Qt/MinGW albo CLion (darmowy dla studentów), ale tu wraca zabawa w instalowanie odpowiednich kompilatorów

0

Właśnie zainstalowałam VS Community i w wyborze języków nie ma C, trzeba coś jeszcze doinstalować?

1

Ustaw rozszerzenie na pliku .c i powinno wystarczyć

0

Okeej, dzięki

1

@szylvvia: To o czym napisał @kq jest udokumentowane TUTAJ. Cytat

By default, the Visual C++ compiler treats all files that end in .c as C source code, and all files that end in .cpp as C++ source code

Sam kompilator przyjmuje też flagi jeśli chcesz to domyślne zachowanie nadpisać, wchodzisz w ustawienia projektu i szukasz Compile As. Jak chcesz, żeby wszystko kompilowało się jako C to ustawiasz TC.

screenshot-20201207170151.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1