Django i visual studio code

0

pisac
Cześć,
Jako JS dev czasami pracuje z pythonem. Konkretnie pisze testy w selenium. Kolega obok jest python dev'em i używa PyCharm'a. Ja nie mam zamiaru używać dwóch IDE bo vsc sprawuje się całkiem nieźle. Poza dwoma featur'ami których nie mogę znalesć w vsc.

  1. Auto importowanie modułów

Kiedy mój używa funkcji albo klasy z innego modułu to jeżeli jest on nie zaimportowany to PyCharm podpowiada mu co zaimportowac i dosłownie jak naciśnie enter to samo dodaje mu się to na górze pliku. Da rade coś takiego w vsc?

  1. Debugger w django

Kiedy odpalam debugger w vsc dla django, niestety zaczyna się tylko odpalać kod ale nie dochodzi do miejsca w którym ja dałem breakpointa. Można by powiedzieć że zatrzymuje się na 1% kodu (dla uproszczenia) bo nagle Python zaczyna zrzerać 100% procesora. Debbuger za to sprawuje się świetnie w testach selenium. Wie ktoś dla czego?

Dzięki z góry za pomoc :)

0

Do debugowania kodu w pythonie warto zainteresować się modułem pdb, który pozwala w miejscu dodania trace interaktywnie debugować kod z całym kontekstem z danego miejsca.

0

Czy można postawić stronę z logowaniem nie znając Pythona, ucząc się tylko Django i PostgreSQL, a Pythona tylko się douczyć gdy trzeba będzie napisać jakieś rozbudowane aplikacje lub gry przeglądarkowe?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1