Projekty

0

Witam, mam wrażenie, że utknąłem. Uczę się c++ od jakiegoś czasu, znam teoretyczne podstawy języka i ciągle się go ucze. Napisałem pare rzeczy jak: snake w konsoli, ping pong z pomocą sfml, spis płyt i utworów( miałem nauczyć się działania na listach dwukierunkowych podwieszanych), projekt związany z plikami. wave i teraz mam problem z wyborem kolejnych projektów.

Sugeruję się nimi: https://github.com/FreeCX/programming-challenges
Chciałbym np zrobić swój notatnik. Na youtube widziałem, jak ktoś pisał go używając czystego c++ i zajęło mu to ponad 12h samego pisania, a nie była to osoba dopiero się ucząca, jak ja.
Ja nie mam pojęcia, jak się za to nawet zabrać i stad moje pytanie, czy powinienem zacząć się brać za framework np QT? Tam napisanie samego notatnika i innych projektów z tej listy jest o wiele prostsze i jest o wiele więcej przykładowych programów, ale nie wiem, czy to jest poprawna ścieżka nauki, a nie pójście na łatwość.

3

A czego używał ten ktoś? Czystego WinAPI? Jeśli tak to zdecydowanie olej i użyj Qt. Chociaż tak po prawdzie ostatnio modne są QML i inne electrony...

4

Pytanie czemu chcesz pisać notatnik w C++? I dlaczego byś nie miał użyć do tego Qt? To jakaś forma samoumartwiania?

Generalnie bierzesz to co, co potrzebujesz, żeby szybko skończyć robotę. Chyba że z jakiegoś powodu chcesz poznać WinAPI czy tam X11.

1
tsz napisał(a):

Pytanie czemu chcesz pisać notatnik w C++? I dlaczego byś nie miał użyć do tego Qt? To jakaś forma samoumartwiania?

Nie jestem zwolennikiem wynajdywania koła na nowy. ALE JEDNAK komponent **Scintilla **może być wart oswojenia.
Baza edytorów typu programistycznego, jego API jest o milion razy lepsze niż WinAPI

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1