Książka dla początkującego

0

Witam. Jaką książkę, do nauki c++, moglibyście polecić osobie która dopiero zaczyna przygodę z językiem C++?

0

Bardzo dziękuję za odpowiedź ale bardziej chodziło mi o książki w języku polskim? Co sądzicie o tej książce (link poniżej), Czy nie jest ona aby trochę przestarzała?
https://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szk[...]hen-prata,cppri6.htm#format/d

0

O, sam kiedyś przerobiłem książkę Praty. Bardzo fajnie napisana i wszystko wyjaśnia, aż za mocno wałkuje pewne tematy, często pomijałem fragmenty z racji tlumaczenia jak dla 5latka. Osobiście polecam, na początek jak znalazł.

0

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i życzę Miłego Dnia!

0

Ja zaczynałem od Grębosza ("Symfonia C++"), był dla mnie zbyt rozwlekły, ale i tak mi odpowiadał.
Nie wiem, jak teraz się spisuje najnowsza edycja.
Jeszcze lubię "Scot Mayers", z tego co wiem jest parę dobrych tłumaczeń, ale nie wiem która była by dobra dla początkującego. To chyba będzie ci pasować, na podstawie linka do SO.

0

@MarekR22. Zapowiada się ciekawie i wygląda na to że ją kupie bo cena nawet taka nie straszna... Dzięki!

1

Widziałem nowe "Opus Magnum" Grębosza i wygląda całkiem, całkiem. Praty nie znam, natomiast sprezentowałem znajomemu ksiązkę Gaddisa i jest bardzo zadowolony.

0

@UncleChesster. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i mam jeszcze takie pytanie: Czy ja i ty moglibyśmy zostać znajomymi? Pytam ponieważ nie mam zbyt dużo pieniędzy na zakup ksiązki a do mikołaja jeszcze daleko... To tak z przymrużeniem oka a tak bardziej poważnie to ta ksiązka Gaddisa liczy sobie ponad 1000 stron i wydaje mi się że jej zakup jest dobrą inwestycją. Miłego dnia!

0
MarekR22 napisał(a):

Jeszcze lubię "Scot Mayers", z tego co wiem jest parę dobrych tłumaczeń, ale nie wiem która była by dobra dla początkującego. To chyba będzie ci pasować, na podstawie linka do SO.

Scott Mayers jest świetny, ale dla początkującego na nic... Natomiast jego książki są obowiązkowe dla bardziej zaawansowanych już w C++...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0