Mierzenie zużycia pamięci oraz słowa kluczowe 'new' i 'delete'

0

Czesc,
Mam zadanie na studia gdzie obowiązuje mnie konkretny limit pamięci. Zadanie wysyłam na coś typu leetcode / spoj: ( w stopce jest informacja o tym ze system jest stworzony na bazie tego:
https://github.com/sio2project/oioioi)
I zastanawiam się:

  1. Jak działa ten limit? Czy moge sobie lokalnie ustawić coś tego typu np w terminalu? Nie potrafie się dokopać do informacji w repo o tym jak mierzona jest pamięć. Wiecie może jak takie cos moze działać?
  2. Czy jeżeli tworze sobie jakięs obiekty za pomoca slowa 'new' a potem usuwam je za pomoca 'delete' to jak wtedy liczy sie zuzycie pamieci? Tzn jezli limit pozwala mi na np 100 obiektow i ja zrobie sobie za pomoca 'new' 80, potem zwolnie te 80 i znow utowrze nowe. To czy limit zostanie przekroczony? Wydaje mi sie ze byłoby to absurdalne, ale wole się zapytać.

Z góry dzieki za każdą pomoc.

1

Poczytaj o poleceniu ulimit (tzn jeśli pracujesz pod Linuksem).

0

Rozsądek podpowiada, że chodzi o największą liczbę zaalokowanej w jednym momencie działania programu. Ulimit pozwala ograniczyć dostępną pamięć dla procesu. Jeszcze może się przydać valgrind, znajdzie ci wycieki pamięci i chyba tez daje ogólną statystykę jej zużycia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1