Instalacja MySql do kompilatora C++

0

Witam.

Szukałem na internecie poradnika jak załączyć pliki MySql do kompilatora C++ lecz na nic ciekawego nie trafiłem. Więc jeśli można poprosić o wytłumaczenie całego procesu i linka skąd można pobrać te pliki.

Dziękuje za każdą odpowiedź i życzę miłego dnia.

0

MySQL Connector/C++ możesz ściągnąć ze strony MySQL-a. Jeśli używasz MinGW, to możesz mieć problem, bo binarki są zapewne dla VC++. Wtedy możesz próbować kompilować ze źródeł.

0

Korzystam z kompilatora code blocks lub Dev-C++ . Ten Connector to już pobrałem ale nie wiem co mam dodać do kompilatora a dokładnie jakie pliki bo ich tam trochę jest. Więc jeśli możny było prosić o instrukcję ?

0

Code::Blocks jest tylko środowiskiem z edytorem tekstu współpracującym z kompilatorem.
Najczęściej dołączanym kompilatorem do C::B jest MinGW i można go zmienić w każdej chwili.
Wystarczy pobrać interesujący nas kompilator. Zainstalować w systemie wg instrukcji producenta i dodać do edytora C::B wg instrukcji.

0

Dev-C++ i Code::Blocks korzystają z MinGW, więc prawdopodobnie będziesz musiał skompilować connectora ze źródeł. Możesz spróbować connectora dla C.

Bibliotekę w C::B dodajesz mniej więcej tak, w opcjach projektu:

  • w Search Directories -> Compiler dodajesz ścieżkę do katalogu z nagłówkami connectora.
  • w Search Directories -> Linker dodajesz ścieżkę do katalogu z bibliotekali .a i .dll connectora.
  • w Linker Settings dodajesz wymagane biblioteki.
0


i ogólnie kliknij sobie w yt, c++ mysql windows instalation

0

Pobrałem Connector/C++ i dodałem do Search Directories -> Compiler folder gdzie były foldery z plikami .h a do Search Directories -> Linker folder gdzie były .lib itp. Tylko nie dodałem nic do Linker Settings bo nic więcej w tym folderze nie było. Widać było że pliki edytor wyczytywał bo pisało na dole mysql/coś tam. Lecz problem jest taki że jak piszę #include<mysql.h> to wyrzuca mi taki błąd "mysql.h no such file or directory" czyli za pewne to znaczy że nie może znaleźć takiego pliku.

0

Sprawdzałeś, czy jest w ogóle ten plik w katalogu z nagłówkami?

Tylko nie dodałem nic do Linker Settings bo nic więcej w tym folderze nie było.

Nie rozumiem tego. Co, w katalogu lib nie ma żadnych bibliotek?

0

Sprawdzałem i nie ma żadnego pliku mysql.h. Jedynie pliki lib są w folderze lib->vs14 i tu są te pliki.

0

Według dokumentacji connectora dla C++ powinieneś załączyć plik <mysqlx/xdevapi.h>, bo tam są zdefiniowane klasy, których powinieneś użyć. Jest też API dla C, wtedy załącz plik <mysqlx/xapi.h>.

Jeszcze raz powtórzę, bo chyba nie dotarło: te biblioteki .lib i .dll są dla Visual Studio. Na upartego może by się dało użyć dll-ki dla API w C, ale tę część C++'ową powinieneś sobie odpuścić, bo w MinGW nie przejdzie.

Plik mysql.h jest, jeśli mnie pamięć nie myli, w connectorze dla C.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1