Witam
Mam pewne sdk tj. skrypt sh którego kontent to:
export SDKTARGETSYSROOT=costam
export PATH=costam
export CFLAGS=costam
export CXXFLAGS=costam
export LDFLAGS=costam
export CPPFLAGS=""
export KCFLAGS=costam
itp.
Wykonuję ten skrypt i on wiadomo ustawia mi powyższe zmienne. Następnie cmakiem generuje się mejki i potem już mejkiem można kompilować. Problem mam taki że nie widzi mi pewnego headera podczas kompilacji mejkiem. Wiem, że najprościej zmodyfikować makefile i dac gcc -IsciezkaDoHeadera, ale wolałbym rozwiązanie by coś dodac do skryptu. Na razie dodałem patha do headera do zmiennej PATH po dwukropku ale dalej nie widzi tego samego headera.
W ogóle boję się że nawet jak już coś zrobię, że zobaczy tego headera to podczas dalszej kompilacji 100 innych nie będzie widział i moze jakoś inaczej tutaj trzeba to rozwiązać.
Ogólnie zmienna SDKTARGETSYSROOT jest ustawiona na pewien folder sysroots a w tym folderze jest duża ilość podfolderów w których są headery. Czyli jakbym chciał by widział wszystkie headery to w makefilu musiałbym dac
gcc -l... i tutaj ze 100 ścieżek na wszystkie podfoldery.
Podejrzewam, że jakiś automat do skryptu trzeba dodać, żeby automat zaczynał od folderu SDKTARGETSYSROOT i nastepnie dodawał każdy podfolder do zmiennej PATH czy tam CXXFLAGS, na razie nie wiem jeszcze co jest odpowiednikiem opcji "gcc -l".