automat internetowy

0

Witam
Jestem ciekaw czy jest możliwe (w jakimkolwiek języku) zrobienie swego rodzaju robota komputerowego, którego zadaniem będzie na odpowiedniej stronie np. z trailerami z gier itp. dodawać jeden komentarz, bądź odtwarzanie np. po kolei nowych trailerów. Tak po prostu żeby robił to za mnie. Uprzedzam pytanie "po co mi to" : mam w tym swój cel. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki choćby po prostu czego szukać , jaki język, jakieś kursy, książki itp. Z góry dzięki

0

jeżeli możliwe jest w "jakimkolwiek" to możliwe jest w dowolnym.
bo wszystkie języki są (w pewnym sensie) równoważne
ale chyba nie tak miało brzmieć pytanie :D

0

ok. Więc usuńmy tamtą linijkę. czy jest możliwe wogołe wykonanie czegoś takiego i w jakim języku

0
miszczunio napisał(a)

Uprzedzam pytanie "po co mi to" : mam w tym swój cel.

W przeciwienstwie do ciebie okaze sie jakotakim szacunkiem i odpowiem na twoje pytanie:

Da sie, np w C++.

0
Wolverine napisał(a)
miszczunio napisał(a)

Uprzedzam pytanie "po co mi to" : mam w tym swój cel.

W przeciwienstwie do ciebie okaze sie jakotakim szacunkiem i odpowiem na twoje pytanie:

Da sie, np w C++.

przepraszam nie chciałem byćniegrzeczny, jednakże chciałem uniknąć sytucja w której post pod postem są teksty w stylu "zajmij się czymś innym" , " bez sensu" i właśnie " po co ci to". Wracając do tematu, mógłbyś napisać mi jaki to sposób albo napisać jak nazywa się takie coś, jakie biblioteki są potrzebne, albo może jest gdzieś to napisane?

0

Jeżeli chcesz dodawać np. nowe komentarze lub odtwarzać trailery na stronach internetowych, będziesz musiał posłużyć się aplikacją sieciową. Mógłbyś napisać jakie znasz języki. Podejrzewam, że nie znasz żadnego w stopniu przynajmniej średnim. Proponuję utworzenie więc aplikacji w C# (lub w innym języku pod .NET) lub w Javie. Pisanie programów sieciowych w innych językach to samobójstwo ;-) . Ponieważ osobiście lepiej znam C#, zajmijmy się tym językiem. Dodanie komentarza, lub odtworzenie traileru to nic innego jak wysłanie formularza. Jeśli choć trochę znasz C#, powinieneś sobie poradzić. Rada: wykorzystaj moją bibiotekę, która świetnie się do tego nadaje:
http://download.4programmers.net/HttpClient
Jeśli uważasz, że jednak nie dasz rady, podaj konkretny przykład strony, to spróbujemy coś poradzić.
Aha i jeszcze jedno: jeśli przed wysłaniem komentarza, musisz przepisać kod z obrazka, czyli musisz "wysłać" token, to niestety ale będziesz musiał sobie odpuścić tą stronę...

Powodzenia!
Roland

0
Roland napisał(a)

Proponuję utworzenie więc aplikacji w C# (lub w innym języku pod .NET) lub w Javie. Pisanie programów sieciowych w innych językach to samobójstwo ;-) .
Muahahaha... akurat takie rzeczy pisze się świetnie w pythonie lub lispie. A dać się da w każdym języku... nie ma to jak faworyzowanie swoich ulubionych języków.

Jestem ciekaw czy jest możliwe (w jakimkolwiek języku) zrobienie swego rodzaju robota komputerowego, którego zadaniem będzie na odpowiedniej stronie np. z trailerami z gier itp. dodawać jeden komentarz, bądź odtwarzanie np. po kolei nowych trailerów.

Uprzedzam pytanie "po co mi to" : mam w tym swój cel.
Po co? Są tylko dwie możliwości (obie zarobkowe) - spambot albo pająk chodzący po linkach na których można zarobić... Raczej drugie wykluczam. Pytając czy to możliwe sam się ośmieszasz - takie 'coś' jest bardzo podobne do zwykłego pająka... a tych jest sporo /setki jeżeli nie tysiące/. Skoro boty potrafią się na forach dyskusyjnych rejestrować /co jest powszechnie wiadome/ to coś mi tu nie gra - albo bardzo starasz się ukryć swój cel albo nie masz pojęcia o sprawie (wybacz moje podejście, domniemanie niewinności - jeżeli chodzi o przewinienia w internecie - to nie u mnie).
Ech, kiedy ludzie nauczą się, że niewiele zależy od języka, największe znaczenie mają umiejętności programisty.

0

Muahahaha... akurat takie rzeczy pisze się świetnie w pythonie lub lispie. A dać się da w każdym języku... nie ma to jak faworyzowanie swoich ulubionych języków.

Drogi miszczunio: wraz z Deusem doszliśmy do wniosku, że możesz pisać swojego bota w C#, Javie, Pythonie lub Lispie. Nie chciałem faworyzowac swoich języków (po prostu je poleciłem): raczej chodziło mi o powiedzenie, że nie warto zajmować się tym zaprzęgając do pracy C++ (choć oczywiście można...). Przepraszam, jeśli tak to zabrzmiało. Aha, i jeszcze jedno: już wiemy co faworyzuje pan Deus... ;-)

Jeszcze raz do pana miszczunio: może jednak dowiemy się co pan kombinuje, co?

0

przepraszam bardzo ale ja assemblera faworyzuję :P Dlatego poleciłem pythona ponieważ ma świetne biblioteki, lisp w sumie też, do tego oba języki są równie przenośne /o ile nie bardziej niż np. .NET/.

0

Ok moge wyjawić moją tajemnicę. Jest taka stronka: www.gametrailers.com. Jak sam adres wskazuje są to wszelkie nowości dot. gierek, wywiady z twórcami oraz filmiki nakręcane przez użytkowników. Niby nic ale jednak. Rejestrując się dostajemy konto na które zbieramy punkty przez oglądanie filmików, komentowanie, udzielanie się na forum, pisanie bloga itp itd. Punkty można wymieniać na nagrody(dość drogie nagrody). Ważny tutaj wydaje się fakt że nagrody są wysyłane do wszyskich krajów UE (nie tak jak te piekielne free ipody :) ). Ponieważ nie należę zbytnio do ludzi którzy będą godzinami siedzieć przed komputerem i nie robili nic poza smętnym wybieraniem coraz to nowego filmiku żeby tylko natrzaskać punkty pomyślałem że przecież musi być jakiś sposób zrobienia tego automatycznie. I zwróciłem się do Was. Myślałem nad aplikacją którą uruchomię i która dajmy na to wybierze 10 pierwszych filmików, każdemu z nich doda losowy komentarz (oczywiście komentarze się nazmyśla i zapisze w pliku txt) i losowo przydzieli ocenę od 1 do 10. i tak by sobie to szło i szło. I tu pojawia się kolejny plus. Jest opcja referowania kogoś. Jeśli osoba która wpisze nasz nick przy rejestracji, uzbiera odpowiednią ilość punktów (dość dużo, nie ma tak łatwo :P), to my dostaniemy gratis 500 punktów.

Ale wracając do tematu, owszem nie znam się zabardzo na c#, mam odwagę to przyznać, ale myślę że jeśli mam cel to dam radę się tego "naumieć" na tyle by coś pokombinować. Polecacie jakieś kursy?

P.S. Jeśli ktoś chce się bawić w zbieranie punktów, proszę niech poda przy rejestracji "reffered by" maestro1981 :P Oczywiście cały ten temat nie miał na celu propagowania mojego nicka w tamtym serwisie. Po to właśnie było to "mam w tym swój cel"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0