Witam wszystkich
Od jakiegoś czasu piszę większą aplikację i póki co zajmowałem się w niej jedynie technicznymi elementami, jakaś obróbka danych i takie tam niewidoczne dla użytkownika rzeczy. No i w końcu nadszedł czas żeby połączyć to z jakimś GUI, z założenia miało być do bólu ładne i klimatyczne, więc chciałem jak najlepiej wybrać bibliotekę. Najpierw padło na wxWidgets ale po kilku bojach okazało się, że nie dam rady zrobić w nim własnego wyglądu okna podobnego do tego z Visual Studio. Postanowiłem więc zmienić ją na Qt5. No i tu się pojawia problem, bo jakaś część projektu jest już napisana i chciałbym żeby tak zostało. Całość jest pisana w VS2013 Community, bo po pierwsze jest darmowe dla zastosowań komercyjnych a po drugie dosyć dobrze sobie w nim radzę (a przynajmniej tak mi się wydaje). Teraz pytanie, w jaki sposób podłączyć Qt5 do JUŻ ISTNIEJĄCEGO projektu w Visual Studio 2013 Community. Zainstalowałem póki co Qt5.4 x64 + OpenGL korzystając z instalatora od Digii, zainstalowałem Add-ona do VS2013 i ustawiłem w nim lokalizację plików Qt. Teraz kiedy tworzę w VS nowy projekt i wybiorę Qt to wszystko prawie działa. Tzn. muszę we właściwościach projektu ręcznie zmienić "$(QTDIR)" na "C:\Qt\5.4\msvc2013_64_opengl" zarówno w części C/C++->General jak i w Linker->Advanced, jak wszystkie lokalizacje są ustawione to wygenerowany projekt będzie się kompilował.

Czy ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi w jaki sposób kompilator kompiluje projekt korzystający z Qt, jakie pliki są mu potrzebne i po co. Jak w Visual Studio 2013 ustawić własną zmienną środowiskową (żeby każde $(QTDIR) było podmieniane na ścieżkę do Qt) i w końcu co muszę zrobić żeby istniejący projekt połączyć z Qt.

Dziękuję za wszelką pomoc, dodam tylko, że przekopałem wiele miejsc i skończyły mi się już pomysły o co zapytać Google żeby dostać odpowiedź.