Synchronizacja projektów Visual Studio 2013

0

Witam, posiadam PC i laptopa. Chciałbym żeby projekty pomiędzy komputerami się aktualizowały, bym nie musiał tego ręcznie robić. Jak takie coś można wykonać ?

1

system kontroli wersji

0

Visual Studio Online? Nie wiem nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem.

1

Na przykład VS Online, ale równie dobrze może być Bitbucket czy GitHub. Tylko nadal wymagać to będzie abyś na jednym komputerze wysłał na serwer, a na drugim zsynchronizował zmiany ręcznie, ale przy dobrej konfiguracji to jest jedno proste kliknięcie.

Możesz też oczywiście użyć Dropboksa, BTSync czy SyncThing, ale jeżeli wtedy wykonasz zmiany na jednym komputerze i drugim naraz to trudniej je będzie połączyć.

1

Kilka nazw padło, ja dodam Assembla, do tego klient Gita albo Subversion (pod Windows TortoiseGit/TortoiseSVN).
Przed rozpoczęciem pracy robisz "Update" (SVN) albo "Pull" (Git), a wysłanie na serwer to odpowiednio Commit albo Commit+Push.

Automatycznie nie jest, bo potencjalnie może pracować wiele osób nad projektem i nie chcesz by im się aktualizowało z każdym twoim Ctrl+S.

W firmach w każdym praktycznie projekcie jest używany system kontroli wersji, więc dobrze żebyś je poznał, nawet w pojedynkę.
No i wymusza to pewną dyscyplinę pracy.

Pilnuj też czy projekt ma być publiczny czy prywatny. Na githubie by tworzyć prywatne projekty trzeba mieć płatne konto.

0

Wielkie dzięki, poczytam sobie o tym i coś wybiorę.
Myślałem o dropboxie ponieważ go posiadam. Dropbox w pojedynkę jest lepszym wyjściem, ale jednak musze się nauczyć działać grupowo, bo samemu to jednak za dużo nie zdziałam.

0

Wybrałem VS online. Teraz tak aktualnie mam: VS z dreamsparka, konto na visualu. Co potrzebuje ?
Jakby ktoś mógł krok po kroku wytłumaczyć mi co mam robić. Gubię się w tym trochę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1