Projekt - okienkowa aplikacja

Odpowiedz Nowy wątek
2014-12-29 15:47
0

Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego forum ;)

Programuję od pewnego czasu w C++ (liznąłem też kilka innych języków programowania, ale pobieżnie) ale widzę, że stoję w miejscu, w związku z czym chciałbym stworzyć pewien projekt z powodu nadmiaru wolnego czasu, z którego mógłby skorzystać mój brat. Prowadzi on małą firmę, ma problem z utrzymywaniem w kupie informacji, które gromadzą jego pracownicy i wszystko znajduje się chaotycznie w segregatorach i na kartkach, zamiast posegregowane na komputerze. Na komputerach zainstalowany jest Windows 7, chciałbym stworzyć okienkową aplikację (w miarę możliwości) do obsługi jego firmy, która ułatwiałaby mu pracę - dane musiałyby być aktualizowane na bieżąco za pomocą Internetu, aby pracownicy mieli non stop zaktualizowane informacje.

Aplikacja powinna obsługiwać relacje klient <-> firma, tj. wystawione faktury, przychody i wydatki, historię wraz z opisem działań i usług w danym dniu i miesiącu, komunikacja między pracownikami w małym okienkowym czacie.

Traktuję to wszystko jako wyzwanie i próbę podszkolenia moich umiejętności, jeśli nie wyjdzie to trudno - mam jednak duże samozaparcie i chciałbym, aby mi się to udało, nie mam na to limitu czasowego. W związku z tym proszę Was o poradę w jakim środowisku powinienem tworzyć tę aplikację i za pomocą jakiego języka programowania (temat umieściłem w dziale C++, gdyż wiem tylko o QT oraz WinAPI), kolejnym pytaniem jest ile zajmuje stworzenie takiej aplikacji i z jakich źródeł powinienem korzystać (książka, dokumentacja, kursy na Internecie)?

Zdaję sobie sprawę, że wszystko to mogę uzyskać poprzez programy obsługujące bazy danych + dowolny czat na Internecie, ale przez to miałbym zero frajdy, a tak to mogę próbować tworzyć coś swojego krok po kroku, chyba że jest to niemożliwe :) dziękuję za odpowiedzi!

Pozostało 580 znaków

2014-12-30 01:51
Wybitny Kot
0

Wydaje mi się że trzeba użyć MySQL i jakiejś biblioteki do komunikowania się z nim.

Pozostało 580 znaków

2014-12-30 07:44
0

Sam nie polecam pisać tego w C++, lepszy będzie C#.
A więc tak potrzebujesz:

  1. bazy danych - w niej będziesz przechowywał wszystkie informacje,
  2. aplikację klienta która będzie wysyłała jakieś żądania (potrzebne by były dwie aplikacje, dla klienta i pracownika),
  3. aplikację przetwarzania tych danych - tutaj twój brat będzie patrzył na dane i wykresy.

Jeżeli nie chcesz pisać tych aplikacji proponuję jedną stronę w ASP.NET. Panel logowania umożliwiał by obsługę wielu typów użytkowników (pracownik, klient, szef itp.). W zależności od typu konta pokazywana jest inna strona. Trochę więcej z tym "jazdy" ale lepiej by to działało. <- tutaj też jest potrzebna baza danych ;)


GG: 10101100010110000100011101 (BIN)
"Nie wszystko napisane w internecie jest prawdą" - Józef Piłsudski.
edytowany 2x, ostatnio: Trebuh, 2014-12-30 07:45

Pozostało 580 znaków

2014-12-30 08:12
0

Pisałeś, że dane mają być aktualizowane via Internet, czyli C++ odpada. Najbezpieczniej to C#, Python, czy Java bo masz jeden język, w którym piszesz na wszystkie (prawie wszystkie) platformy.

P.S. Jeżeli chcesz pomóc bratu to naucz się i wdróż mu jakiś program do zarządzania firmą (pytanie co ta firma robi) np.:
a) Subiekt GT + Gestor GT -> komercyjny, ale przystępny cenowo
b) Odoo -> opensource (jest wersja Community)
I dopisz brakujące funkcje. IMHO lepiej a (lub inne komercyjne), żeby nie było problemów z wystawianymi dokumentami fiskalnymi

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0