Pełny dostęp programu do rejestru WinApi

0

Witam.
Chcę dodać wzmianki do rejestru na potrzeby mojego programu. Jednak przy odczytywaniu klucza z dostepem KEY_ALL_ACCESS nie dostaję zwróconej wartości ERROR_SUCCES. jak wyczytałem, spowodowane jest to tym, że nie mam uprawnień do wprowadzaniu zmian w pod-kluczu w rejestrze. Mogę kliknąć ppm na odpowiednim kluczu, wybrać opcję uprawnienia , a następnie dać użytkownikowi "pełną kontrolę".

A teraz moje pytanie. Wiecie może, jak dać użytkownikowi pełną kontrolę z poziomu programowania? Nie chcę bowiem, aby przeciętny użytkownik pchał łapy do rejestru.

0

I danie użytkownikowi pełnej kontroli zapobiegnie jego pchaniu łap? Czegoś nie rozumiem.

0

Użytkownik miałby odpowiednie opcje w programie do wybrania, sam nie mógłby wprowadzać zmian w rejestrze.

0

Dlaczego to jedynie twój program miałby mieć dostęp do rejestru?
Nie napisałeś co to za klucze i dlaczego użytkownik nie ma uprawnień? Może musi być administratorem.

A jeśli to wpisy wyłącznie na potrzeby twojego programu, to jest od tego odpowiednie miejsce w rejestrze. I nic nie kombinuje się z uprawnieniami.

0

uruchom go w trybie administratora lub dodaj do manifestu do aplikacji odpowiednią deklarację, że ma być w trybie admina twój soft odpalany

0

Potrzebuję dostać się do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class
Jestem na koncie Administratora. Problem pojawia się, gdy w uprawnieniach klucza jest zaznaczona opcja "odczyt", a odznaczona "pełna kontrola". Jedynym sposobem na to będzie poproszenie użytkownika o zaznaczenie "pełna kontrola" czy może program to zrobić sam?

Poprawka do tematu: chcę zmienić wartość w odpowienich kluczach.

0

Rejestr - szczyt myśli technologicznej M$.

1

Jestem na koncie Administratora
To że jesteś „na koncie” administratora (bo chyba jednak nie Administratora, czyli użytkownika o nazwie Administrator?) nie znaczy, że masz uprawnienia administratora. Poczytaj o UAC.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0