imap łączenie się

0

Witam,
chciałbym połączyć się z serwerem wykorzystując protokół IMAP. Ogólnie jestem zielony w tym, chciałbym napisać coś sam, czyli nie korzystać z żadnych bibliotek, jedynie z tych standardowych, domyślam się że na początek muszę po prostu otworzyć połączenie TCP. Tutaj już mam pierwsze pytanie, przy pomocy czego? Sockety? Ogólnie jestem laikiem jeżeli chodzi o połączenie+c++, bo nigdy nie korzystałem, stąd pomysł napisania takiej aplikacji, żeby ogarnąć parę rzeczy na raz. Następnie po otwarciu połączenia TCP w jaki sposób mam wykorzystać IMAP do wymiany danych z serwerem.

Ogólnie ciężko cokolwiek znaleźć według mnie w necie na ten temat, mnóstwo stron po prostu pokazuję wykorzystanie opensource'owych bibliotek wymagających ściągania ich, czyli roboty kogoś innego, ja sam chciałbym do tego dojść, dlatego proszę o pomoc, potrzebne mi materiały oraz informacje dotyczące łączenia się z serwerem i następnie korzystania z protokołu IMAP.

0
takitamgosc napisał(a):

wykorzystanie opensource'owych bibliotek wymagających ściągania ich, czyli roboty kogoś innego, ja sam chciałbym do tego dojść, dlatego proszę o pomoc, potrzebne mi materiały oraz informacje dotyczące łączenia się z serwerem i następnie korzystania z protokołu IMAP.

http://tools.ietf.org/html/rfc3501 miłej lekturki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0