Mechanizm archiwizowania do pliku

0

Pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników.

Pracuje nad prostym programem zaliczeniowym z programowania obiektowego i prowadzący poprosił o dodanie mechanizmu archiwizowania do pliku stanu pracy programu w chwili jego przerwania. Nie do końca to zrozumiałem pokiwałem głową i poszedłem sobie ;D

Potem zacząłem się zastanawiać o co tak właściwie chodzi i doszedłem do wniosku, że to nic innego jak zapisywanie danych do pliku w momencie 'nie planowanego' wyjścia z programu.

Moje dane to tablica obiektów dziedziczących po pewnej klasie. Czy wystarczy, że dodam instrukcje w destruktorze, która sprawdzi czy wyjście z programu nastąpiło normalnie (wybrana opcja 'wyjdź') czy też nienormalnie i w drugim przypadku zapisze dane do pliku?

Czy to dobre rozumowanie? Może mechanizmy archiwizowania to coś zupełnie innego i już wbudowanego?

Pozdrawiam, semplice5

0

Przy niestandardowym wyjściu z programu nie wywoła się destruktor :)

prowadzący poprosił o dodanie mechanizmu archiwizowania do pliku stanu pracy programu w chwili jego przerwania
Ja bym to rozumiał jako zapis stanu aplikacji w przypadku kontrolowanego wyjścia z programu.

0

Ponadto musi pojawić się korzystanie z plików w postaci np. mechanizmu archiwizowania do pliku stanu pracy programu w chwili jego przerwania, tak aby po jego uruchomieniu rozpoczął on działanie od tego etapu, w jakim zostało ono przerwane.

Tak brzmi dokladnie polecenie. W programie jest opcja zapisu, zapisu i wyjscia oraz normalnego wyjscia bez zapisu. Zauwazylem, ze destruktor nie uruchamia sie przy zamknieciu programu. Jakies inne pomysly?

1

Najprościej zrobić to tak jak robi to np MS Word.
Co jakiś czas tworzy sobie kopię na dysku pod jakąś tam losową nazwą.
Notuje sobie w rejestrach że zrobił backup'a pod taką\a\taką\ścieżką
Przy normalnym wyjściu usuwa ten plik i notatkę o nim.
Przy starcie sprawdza czy jest notatka a jeżeli jest to pyta czy chcesz ratować dane.
*Nie musisz zapisywać notatki w rejestrze, może to być plik o ustalonej nazwie i ścieżce np: c:\BackupNote.Mojego.Programu.ini

0

Proste jak budowa cepa, moglem na to wcześniej wpaść. Nawet nie będzie to tworzenie backupa co jakiś czas, tylko będzie wysyłane do pliku przy modyfikacji (nie będzie to w moim wypadku dużym nakładem obliczeniowym).

Super, łatwiej niż myślałem. Dzięki za pomoc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1