Do czego służy ten mechanizm?

0

Witam,

aby pobrać plik przez przeglądarkę wystarczy go podlinkować używając samego tylko html'a i po kliknięciu mamy pytanie przeglądarki i zapis.

Ale na stronach z oprogramowaniem (sourceforge, dobreprogramy, czy instalki) jak klikamy aby coś pobrać to następuje odliczanie sekund, pojawia się informacja typu"Rozpoczęło się pobieranie pliku. Jeśli plik nie pobiera się automatycznie, kliknij tutaj." lub taka: "Your download will start in ... seconds" i jeżeli jest jakiś problem to wtedy link do kliknięcia aby pobierać bezpośrednio.

Pytanie jest takie: w jakim celu to jest właśnie tak robione?

0

Zabezpieczenia przed DoS. Dzięki takiemu podejściu możesz filtrować kto pobiera i kogoś kto ewidentnie wali na zabicie serwera wywalasz i musi czekać/podać kapczę.

0

ee, dla mnie to jakaś niezrozumiała upierdliwość. zabezpieczyć przed DoS można się w przyjazny użytkownikowi sposób

0

Czyli jaka jest odpowiedź - zabezpieczają w ten sposób przed atakiem Dos chociaż mogliby to robić w inny przyjazny dla użytkownika sposób czy nie?

Czyżby nikt na forum nie wiedział po co wyskakuje to odliczanie i obok link do pobierania bezpośredniego? Dziwne, bo raczej wszyscy się z tym spotykają...?

0

Może po to, by wyświetlać reklamy?

0

Sądzę, że dzisiaj najbardziej właściwą odpowiedzią będzie: bo można dodatkowo serwować reklamy. Niektórzy mówią, że to historyczna pozostałość po przeglądarkach, które nie chciały rozumieć nagłówka Content-Disposition: attachment;. Część robi to dzisiaj, bo inni mają i sądzą, że tak wypada.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0