Obfuskacja kodu C++ na poziomie HLL

0

Cześć, interesuje mnie temat obfuskacji / mutacji kodu C++ na poziomie HLL, tak aby analiza wynikowego kodu była jak najbardziej uciążliwa, prostym przykładem jest rozbicie np. funkcji na serie switch/case co ukryje linearne wykonywanie się kodu, ale interesuje mnie opinia kogoś bardziej doświadczonego w C++ jak ciekawie można by modyfikować kod C++ aby zachować jego oryginalną funkcjonalność, ale żeby w kodzie wynikowym był po prostu syf.

Do mutacji kodu na poziomie HLL dostępne są komercyjne narzędzia takich firm jak Cloakware czy rozwiazania Syncrosoft jednak dostęp do nich bez tysięcy dolarów jest raczej niemożliwy.

Przykład takich modyfikacj kodu C++

http://re-trust.dit.unitn.it/[...]/harder-Syncrosoft-MCFACT.pdf

Nie interesuje mnie wydajność takiego kodu z góry mówię, ale jestem ciekaw jak wy takie coś byście widzieli i jeśli możecie to pokażcie wynikowe programy exe to rzucę na to okiem pod deasemblerem i przedstawie tutaj osiągnięte rezultaty.

PS. Nie chodzi o obfuskacje, taką, że trudno czyta się źródło, ale taką, która sprawi, że wynikowy kod po kompilacji będzie trudny do analizy.

1

wydaje mi się, że zbędna (nadmiarowa) wielowątkowość, ukryte synchronizacje i niejasne zależności między wątkami bardziej zaciemniają kod niż manipulacje kodem binarnym na poziomie funkcji.

0

cokolwiek nie wymyślicie elita crackerów i tak to połamie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0