[BCB]ograniczenie wyświetlania Form,

0

Witam.

  1. Mam pytanie czy można w jakiś sposób zrobić, aby po wyświetleniu Formy zablokować możliwość otwierania kolejnych do czasu aż wyświetlona Forma nie zostanie zamknięta??Na głownej Fomie mam kilka przycisków, każdy otwiera inną formę, chce zrobić tak aby po otwarciu jednej formy, nie można było otworzyć kolejnej za pomocą głównej Formy bo później nagle mam np 10form otwartych. Ukrywanie Formy głównej tez mnie nie satysfakcjonuje. Mogę zastosować PageControl, co zmniejszy ilość możliwych form do wyświetlenia jednak jeśli jest jakiś sposób na pytanie wyżej to proszę o pomoc.

  2. Mam Formę gdzie wpisuję wszystkie dane do faktury. Wybierając klienta otwiera mi sie kolejna forma gdzie z ListView wybieram klienta za pomocą podwójnego kliknięcia.Ta sama forma wyświetla mi się gdy dodaje klienta po prostu do bazy itd . Teraz moje pytanie brzmi czy można oprogramować tak podwojne kliknięcie ze przy wybieraniu do faktury ono działało, a przy zwykłym wyświetleniu Formy aby np dodać klienta do bazy podwójne kliknięcie w ListView nie działało??
    korzystam z C++ Buildera

Mam nadzieje ze ktoś to rozszyfruje:D Dzięki z góry za pomoc:)

0

Witaj,
Myślę, że znalazłem odpowiedź na twoje pierwsze pytanie.
Ja także programuje w C++ Builderze :D
Zgaduję, że wyświetlasz formXYZ funkcją formXYZ->show();
Spróbuj zamiast funkcji show używać funkcji ShowModal();
Powinno dać to taki efekt, że dopóki nie zamkniesz tej formy to nie możesz używać innych.
Pozdrawiam,
WiedźMAC

0

Ad. 2 - Dodaj jakąś flagę do formy i ustawiaj ją w zależności od tego kiedy otwierasz do wybrania klienta do faktury, a kiedy do dodania do listy klientów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1