[QT] QT Designer - czy ten program wymaga innego programu ?

0

Chodzi o Qt Designer w systemie WINDOWS. Jak rozumiem to Qt Designer to za mało by pisać w nim programy w c++ ? Nie widze w nim opcji w stylu: kompiluj i uruchom.
PS. To moja pierwsza styczność z tym programem :)

0

qt designer to program do projektowania gui dla biblioteki qt. żeby móc pisać programy, potrzebujesz jeszcze kompilatora (na windowsie mingw albo msvs powinny być w sam raz) i oczywiście umiejętności :) na doc.trolltech.com znajdziesz dokumentację, tutoriale, przykłady i wszystko, czego dusza zamarzy - zakłada jednak już znajomość c++.

0

Zrobilem wszystko tak jak bylo napisane w ksiazce o Qt, az doszedlem do tego:

"Szablon projektu aplikacji Qt znaczaco ulatwi poznawanie biblioteki, eliminujac kazdorazowa modyfikacje opcji projektu. Na minimalny szablon w srodowisku dev c++ skladaja sie dwa pliki. Pierwszy z nich to wlasciwy szablon - plik: QT4.3.1.template, drugi jest kodem zrodlowym minimalnej aplikacji korzystajacej z biblioteki Qt - plik: Qt4.cpp.txt. Oba pliki umiesc w folderze C:\Dev-cpp\Templates.................."

Skad ja mam wziąć te pliki ?

0

nie mam pojęcia, może były dostępne w jakiś sposób z książką, jeżeli nie to poszukaj po nazwach w google. jednakże, te pliki tak naprawdę nie są potrzebne, chyba, że naprawdę chcesz korzystać z tego wynalazku, jakim jest devcpp. eclipse ze wtyczką dodającą wsparcie qt jest całkiem przyjemne w obsłudze, choć rzecz jasna emacs to to nie jest ;)

0

Może zainteresuj się Borlandem. Qt jest dla ludzi, który rozumieją czym jest kompilacja softu...

... albo przynajmniej dla tych którzy znają angielski:

http://doc.trolltech.com/4.3/tutorial.html

0
walec51 napisał(a)

Może zainteresuj się Borlandem. Qt jest dla ludzi, który rozumieją czym jest kompilacja softu...

... albo przynajmniej dla tych którzy znają angielski:

http://doc.trolltech.com/4.3/tutorial.html

Błagam, nie polecaj nikomu borlanda, bo potem na forum jest masa tematów w stylu "gdzie mogę znaleźć komponent do xxx?" :)

0

lepiej chyba żeby zajął się borlandem niż miał się męczyć z QT;) a poza tym o Builderze znajdzie chyba więcej w google(tak mi się wydaje)

0

no cóż, kwestia gustu - ja zawsze uważałem qt za dużo przyjemniejsze, łatwiejsze i logiczniejsze niż "wrzucanie komponentów na formę".

0

ja korzystałem z obu środowisk. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie ustawianie komponentów na formę jest dużo łatwiejsze. A tak btw. w kodzie też to można zrobić(podobnie jak w QT)

0

wiem , że temat może być stary ale sam trafiłem w google na niego kilka dni temu z tym samym problemem ale , udało mi się załatwić do książki płytę . Na płycie znajduję się przykłady/rozdzial01/szablonqt . Pewnie będziecie pisać , że to jest stary temat bla bla bla ale mnóstwo ludzi szuka odpowiedzi na te pytanie , którzy mają ściągniętą książkę pdf i nie mają płyty

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1