Dev C++ i okienka

0

czy w dev c++ da się napisać takie okienka programu jak teraz każdy program ma 32b. takie co na początku ma np. borland delphi? czy tylko można w nim pisać programy do konsoli windowsa?

0

da sie. podejrzewam ze chodzi Ci o cos co sie nazywa "Splash screen"

0

podejrzewam ze chodzi Ci o cos co sie nazywa "Splash screen"

Chyba raczej chodzi ogólnie o programy okienkowe.
Da się i zdaje się, że w katalogu examples albo samples są przykłady w WinApi. Ale pisanie okienek korzystając z WinApi to nie najlepszy, a przynajmniej mało efektywny pomysł.

0

user image

tak jak tu w delphi w form1 wstawia się to ręcznie to czy w DEVc++ moge wszystkie elemęty sam wpisac. tak jak się np pisze strony. wszystko tekstownie. buttony, tabele, obrazki, formularze itp...?

ja nie jestem za programowaniem w ten sposub co daje delphi borland.

0

To co daje dephi, i wiele innych narzędzi również do C++, umożliwia szybkie budowanie dużych aplikacji. Pisanie wszystkiego ręcznie jest nieefektywne i przestarzałe, jak już pisał chodnik. Oczywiście podstawy musisz znać, ale przy większych aplikacjach, narzędzia te są bardzo pomocne.

Jak chcesz pisać okna, ręcznie, poczytaj o WinAPI. I wtedy będziesz se wszystko pisał.

0
waco2504 napisał(a)

TPisanie wszystkiego ręcznie jest nieefektywne i przestarzałe, jak już pisał chodnik.

Czyżby? Fakt, jest bardziej uciążliwe i traci się o wiele więcej czasu, ale zobacz ile aplikacji okienkowych dedykowanych pod *nixy jest napisanych np. w Qt/GTK "z palca".

0

dopisujac do wypowiedzi Coldpeer'a - a to dlatego, ze pisanie z palca daje Ci dostep do calej masy mozliwosci zrobienia rzeczy niestandardowych, podczas gdy kreatory, wizardy i wyklikiwacze -- jedynie standardowe formularzyki..

0

dlatego chodziło mi się czy to się da bo ja jestem zwolenikiem pisanie wszystkiego od podstaw. nauczyło mnie to programowanie stron. na ort! gdzie się wszystko muszką robiło to nie było to samo co pisanie, niby HTML czy PHP ale jest już coś. teraz chce się zająć C++ i Java. I by mnie kręciło takie programowanie. a znacie jakieś dobre dla początkująych kursy??

0

Lepszy kurs w internecie niż Od zera do gier kodera nie przychodzi mi do głowy. A swoją drogą jak już poznasz podstawy C++ (tak min cały podany kurs) to pewnie zyskasz wiedzę z doświadczenia i doskonale będziesz wiedział jak, w czym i dlaczego tak, a nie inaczej tworzyć GUI ;)

0
waco2504 napisał(a)

Pisanie wszystkiego ręcznie jest nieefektywne i przestarzałe, jak już pisał chodnik.

O dziwo webmasterzy strony WWW piszą ręcznie, lamerzy robią w FrontPage'u ;-P
Z programowaniem bywa podobnie.

Z moich subiektywnych doświadczeń edytory formatek są dobre do robienia na szybcika okien dialogowych lub prototypu głównego interfejsu. W późniejszym etapie projektu okazuje się że nie wszystko można wyklinać i trzeba główny interfejs ręcznie napisać.

P.S. Chociaż w takim Eclipse z stertą plugin'ów do wizualnego edytowania formatek, kodu po przez UML, bazy SQL itp., itp. wygląda imponująco :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0