Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy i mam kilka problemów związanych z grą nad którą teraz pracuje. Jest to moja pierwsza gra robiona na zaliczenie z podstaw informatyki. Programuje w Dev-C++ 4.9.9.2 korzystając z biblioteki allegro.

Gra jest prosta - ludek chodzi po labiryncie i musi w jak najkrótszym czasie dojść do wyjścia.Mapy odczytywane są z pliku.

Mam jednak problem z "ścianami" co prawda kulka już się o nie odbija ale czasami zdarza się zwłaszcza jak szybko klikasz strzałkami że wchodzi w ścianę. macie może na to jakąś radę ??

Dodałem też stoper lub zegar jak kto woli :). Nie wiem czy dobre go zakodowałem w każdym razie chodzi jak powinien. Chciałbym teraz stworzyć z związku z tym listę wyników w których znajdowało by się imię gracza i jego czas tak jak w każdej porządnej grze :P. Takie high score table. Znacie może jakieś stronki lub tutki jak takie coś można zrobić w miarę prosto. Nie musi to być super graficznie itd. wystraszy żeby wyniki były posortowane :)

Drugim moim problemem jest stworzenie edytora map dla tej gry. Wymyśliłem że najprostszym rozwiązaniem było by wczytywanie pustej mapy składających sie z samych 0 i poprzez klikanie kursorem zamiana 0 na 1 tworząc w ten sposób ścieżki. Następnie wystarczy kliknąć na przycisk zapisz i zapisać mapkę. Nie wiem tylko ja zdefiniować żeby pozycje startu i mety można było ustawić jeden raz - pierwszy raz klikając na "m" lub "z" określasz pozycję jeżeli już drugi raz klikniesz w innym miejscu to nie zostaje dodana nowa pozycja dopóki starsza nie zostanie zmazana przez kliknięcie lewego przycisku myszki). Zapis odbywa się przez kliknięcie klawisza s. No i brzydło by się trochę zmienić odświeżanie bo ciągle jak klikam myszką to zostaje taki czarny / szary kwadracik. Macie na to też jakąś radę ??

Jak byście mieli jakieś propozycje i sugestie na poprawienie działania gry to jestem otwarty na propozycje.

Pliki źródłowe:

http://tepsa-az.pl/matej/LABIRYNT5.CPP- gra
http://tepsa-az.pl/matej/mysz.cpp - edytor map
http://tepsa-az.pl/matej/map - przykładowa mapa
http://tepsa-az.pl/matej/clean - czysta mapa do edytora