Azure App Service - podłączenie do bazy danych

0

Witam,
chciałbym opublikować swoją pierwszą aplikację webową na azure app service, do tej pory publikowałem w sieci lokalnej na serwerze IIS.
Czy jest możliwość konfiguracji usługi tak żeby aplikacja korzystała z bazy danych serwera lokalnego a nie azure sql? (chodzi o integracje na poziomie bazy danych z innym systemami).

1

Z tego co sie orientuje to nie

2

To znaczy jak "lokalnego"?

W Azure App Service możesz mieć lokalną bazę MySQL (MySQL in app), lokalną bazę SQLite i możesz podłączyć się do zewnętrznego serwera SQL - ja na przykład mam usługę, która sobie łączy się z kompletnie zewnętrznym (poza Azure) MySQL-em.

0

Musiałbyś udostępnić serwer SQL na publicznym adresie IP w internecie i wtedy łączyć z tej instancji app service do tego publicznego adresu IP.

0

@Ktos: Rzeczywiście źle się wyraziłem, baza danych jest dostępna w obrębie mojej sieci lokalnej, natomiast dla Azura byłaby to zewnętrzna baza danych. Możesz podpowiedzieć jak skonfigurować to połączenie?

0

@baroo: wyczytałem że można za pomocą On-premises Hybrid Connection Manager skonfigurować bramę na serwerze DB.

https://github.com/Huachao/azure-content/blob/master/articles/app-service-web/web-sites-hybrid-connection-connect-on-premises-sql-server.md?fbclid=IwAR1Cr_b3seBGD7eJJbq4WP0fX9rK75F7gBNHRqUT46VQsPyZxY699j5Ap4w

czy ktoś korzystał z takiego rozwiązania?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1