Do czego służy ASP.NET MVC?

0

Witam,
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć do czego służy ASP.NET MVC?
Czy dzięki tej platformie można tworzyć zaawansowanie strony internetowe jak choćby na przykład to forum?
Czy do czegoś trochę innego? Czytam trochę w internecie i nie znajduję satysfakcjonującej odpowiedzi.

1

Wydaje mi się, że źle zadałeś pytanie. ASP.NET służy do tworzenia zaawansowanych stron internetowych, a MVC jest tylko sposobem w jaki ta strona działa.

0

A gdybym chciał zacząć uczyć się tej platformy, to muszę znać np w wysokim stopniu javascript, css i html? dodam że znam trochę c#

3

ASP.NET to framework dla języka C#. Umożliwia budowę małych, prostych stron jak i dużych aplikacji webowych. Przykładem może być to forum. Przykładem może być Quora, Stackoverflow, Behance - co nie oznacza, że te projekty korzystają z tej technologii ;-)

MVC dodawany w nazwie poprzednich wersji ASP.NET to nic innego jak wzorzec architektoniczny. Aktualnie mamy ASP.NET Core więc w nazwie wypadło MVC. Natomiast przeznaczenie dalej jest takie samo.

1

wysokim stopniu javascript, css i html? dodam że znam trochę c#

Podstawowy wystarczy.

2

A gdybym chciał zacząć uczyć się tej platformy, to muszę znać np w wysokim stopniu javascript, css i html? dodam że znam trochę c#

Warto znać w stopniu "przyzwoitym". W przeciwnym razie jak tylko zdarzy się coś bardziej zaawansowanego- czy to pozycjonowanie elementów, nadanie stylu czy też wysłanie requestu HTTP z klienta na serwer- to będziesz mial frustrację i walczył sam ze sobą. Znam to z autopsji bo popełniłem ten sam błąd- zabrałem się za MVC z minimalną wiedzą o froncie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0