Jak używacie identity w asp.net mvc?

0

Jeśli przy tworzeniu projektu zaznaczy się opcję, że chcecie skorzystać z identity t oautomatycznie wam generuje widoki itd. To jeśli robi się swój projekt to najlepiej te wszystkie widoki pouusuwać i porobić swoje a klasy odpowiedzialne za identity pozostawiać i będzie ok? Wtedy też będę mógł bez problemu z code firsta korzystać? Jak wy to robicie?

0

Identity od razu zrobi Ci swoje tabele w bazie danych.
Lepszym sposobem jest stworzenie zwykłej i implementacja Identity po kolei (np. kopiując wybrane fragmenty z gotowego "szablonu" -> czyli tworzysz aplikację z przełącznikiem identity i kopiujesz to co potrzebujesz). Nie zapomnij, że trzeba doinstalować z nugeta wszystkie paczki (owin, ef, asp.net identity itd.)

0

A co w tym złego jak wykorzystam te wbudowane idenity tylko widoki pouusuwam?

0

Jeśli to jakieś zastosowanie do zabawy to nic strasznego :) Po prostu masz większą kontrolę nad tym co się dzieje. ASP.NET Identity generuję sporo nadmiarowego kodu dla zwykłego zastosowania, sporo klas, widoków, chyba dwa kontrolery. Dla samego siebie warto przestudiować wklejając lub pisząc samemu na podstawie tutoriali bo wiesz przynajmniej co jest w aplikacji.

0

I jeszcze takie pytanko lepiej korzystać z code firsta czy database firsta przy używaniu identity?

0

Używaj tego, co ci bardziej pasuje dla danego projektu. Ja na przykład ze względu na to, że w reszcie projektu używałem code first, to i w Identity tak zrobiłem.

0

Wydaje się (może się mylę), że codefirst powinno się stosować do wszystkiego poza przypadkami kiedy musimy podłączyć się do istniejących już baz :) Czyli w większości przypadków mamy codefirst'a.

0

Code First może być również z powodzeniem używane w projektach, w których używano uprzednio podejścia Database First.
Kwestia oszacowania nakładów pracy i podjęcia decyzji czy warto.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0