Pomysł na projekt

0

Witam. Obecnie uczę się tworzenia aplikacji desktopowych w Windows Formsie. Jestem na etapie dosyć początkowym (opanowałem kontrolki, proste operacje typu: wczytanie, zapisanie, proste operacje na bazie danych itp), oprocz tego znam programowanie obiektowe, SQL oraz wykonałem stworzyłem kilka małych projektów: edytor tekstowy, przegladarka zdjęć, gra w pamięć itp. Obecnie brakuje mi pomysłu na jakąś ciekawą aplikację, którą byłbym w stanie stworzyć samodzielnie lub z pomocą googla na takim etapie jakim jestem. Byłbym bardzo wdzięczny za podsunięcie jakiegoś ciekswego pomysłu ;)

0

Odtwarzacz muzyczny

0

Możesz zrobić serwer http w c#, z jakimś prostym renderowaniem jinja template, a resztę strony dokończyć w jquery z komunikacją z serwerem po REST, a formatowanie strony w bootstrapie lub innym frameworku i na przykład na tej stronie wyświetl aktualną godzinę z sekundami, dynamicznie odświeżaną, a jak tu dojdziesz to potem sobie bardziej rozbuduj.

0

Sudoku, Saper...

0

Spróbuj wyświetlić trójkąt z trzech wierzchołków, potem dodaj mu jeszcze tło.

Jak to zrobisz narysuj sobie proste drzewko w blenderze zapisz w .obj pliku(chyba najłatwiejszy format, tekstowy).

Zaimportuj do programu i na podstawie wierzchołków wielokątów wyrenderuj drzewko lub inny przedmiot.
Potem dodaj jeszcze import tekstur i shaderów, a na końcu kości i animacji z interpolacją liniową, kwadratową lub cubikową.

1

Symulator maszyny Enigma xD

0

Hej,
no nie wiem, może jakiś portal do tworzenia ciekawych grafik w oparciu o struktury fraktalne ?? Ale ostrzegam, to raczej trudne zagadnienie. Trzebaby sporo poczytać, pogooglać, i zastanowić się jak to ująć, żeby miało to sens dla zwykłego użytkownika. :)

0

Chyba najpierw spróbuję z tą grafiką. Zacznę od prostego edytora graficznego, takiego jak tutaj:

A potem będę go rozbudowywał i przechodził do coraz trudniejszych zagadnień i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Dzięki wszystkim za podrzucenie pomysłów!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1