Wysyłanie sms-ów przy użyciu telefonu

0

Cześć,

Mam pytanie dotyczące wysyłania sms-ów za pomocą aplikacji C#. Wiem, że można takiego sms-a wysłać za pomocą bramki sms i że są do tego odpowiednie api. Mnie jednak interesuje możliwość wysłania sms-a za pomocą aplikacji, ale przy użyciu mojego telefonu (nie bramki). Chcę mieć możliwość wysyłania ok. 300 sms-ów za jednym razem. Przy użyciu bramki będzie to trochę kosztowne, a na telefonie mam nieograniczone darmowe sms-y. Czy da się zrobić coś takiego?

0

Czyli chcesz napisać bota spamerskiego?

0

Można tak to nazwać, tyle że jest to aplikacja dla osoby, która chce dawać swoim klientom znać o jakiś wydarzeniach właśnie poprzez sms. Chcę wiedzieć, czy jest możliwość napisania aplikacji (i oczywiście jakieś nakierowanie) która pozwoli z telefonu komórkowego wysłać za jednym razem ok. 300 sms-ów do różnych osób.

0

Kiedyś bawiłem się w takie coś, masowo nie wiem, czy dasz radę wysłać, w sumie zależeć będzie od telefonu. Ja robiłem to tak podłączałem telefon za pomocą BT, albo kablem i tyle. Do wysyłania wykorzystałem bibliotekę http://www.scampers.org/steve/sms/libraries.htm

1

przy takich ilościach masz duże szanse, że operator zablokuje Ci kartę uznając to za spam. Aby nie mieć takich problemów musiałbyś wykupić u któregoś operatora (albo w zewnętrznej firmie) pakiety SMSów - dostaniesz wtedy do tego jakieś API, przez które możesz wysyłać takie SMSy (bez potrzeby użycia telefonu czy karty SIM w ogóle). Pierwsze z googla https://smscenter.pl/mt-wysylka-sms.html - koszt 0,06 PLN za SMSa

0

Dziękuję za odpowiedzi. Wygląda na to, że jednak najbezpieczniej wykupić taką usługę.

0

Hi,

Zajmowałem sie tym kiedys zawodowo.
Wiele prepaidow (przy pewnych warunkach) oferuje wysylanie sms za darmo.
Ale mala uwaga: jest haczyk. Prawie zawsze jest zapis o zakazie masowych smsów przy pomoce "robotów elektronicznych" (tak jest to ujete).
Przy malej liczbie smsów, oraz braku skarg uchodzi bez problemu.
Ja pisalem aplikacje do robienia sond oraz wysylaniem wynikow.

Mozna do tego podejsc na CONAJMNIEJ dwa sposoby.
a) aplikacja na telefonie komorkowym Np android (nawet bez GUI, ale w trybie uslugi) i druga (jakies GUI) na kompie. Mozna 2w1 na komorce ale IMO GUI na kompie jest wygodniejsze.
b) apka na PC z wykorzystaniem urzadenia JAKO modem. Modem GSM mozna sterowac przy zastosowaniu kodow AT.
Jezeli chodzi o bradziej pro podejscie to mozna kupic specjalne modemu GSM np na RS 232. Ceny jednej lini sa niezbyt duze. Do 100-150 dolarow. (pewnie i mniej).

Pawel

0

Dzięki, sprawdzę to rozwiązanie.

0

napisałem ostatnio prostą aplikację wykorzystującą modem gsm (usb) pobierającą nr telefonu z pliku tekstowego i wysyłająca wpisany tekst. Działa. Ale potwierdzam, po rozmowie z konsultantem (play) jak serwer wyczuje, że jest za dużo wysyłanych smsów to uzna to za spam i nałoży blokadę. Jaki jest limit konsultant nie powiedział, ale ja wysyłałem około 50 i nic się nie stało.

0

John_klamka, wysyłałem 50 na raz i nic się nie stało, ale tylko raz na dzień

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0