Kontrolowanie sms'ów z komórki podłączonej kablem

0

Witam
mam w planach aplikację, która by kontrolowała sms'y w telefonie podpiętym kablem.
Np w Nokii, w Nokia PC Suite jest aplikacja Nokia Communication Centre, w której mogę odczytywać sms'y i tworzyć nowe. Najbardziej optymalnie byłoby móc odczytywać i wysyłać sms'y za jej pośrednictwem, ale to może być ciężkie ;)
Mogę w sumie eksportować wszystkie sms'y do pliku excelowskiego, ale to się wiąże z koniecznością kliknięcia odpowiedniego przycisku w NCC, a ja chciałbym to zautomatyzować.

jakieś wskazówki na osiągnięcie tego celu ? (najważniejsze jest odczytywanie, bo wysyłanie można za pośrednictwem nawet płatnych serwisów)

z góry dzięki ;)

0

Zadanie raczej proste. Łączysz się w swoim programie z telefonem przez port COM - każdy telefon pracujący jako modem udostępnia wirtualny port COM, pomimo że fizycznie jest podłączony przez USB.

Smsy można pobierać/wysyłać za pomocą odpowiednich komend ATDT, przykłady masz np tu: http://www.developershome.com/sms/howToReceiveSMSUsingPC.asp

0

Dzięki za odpowiedzi!
wprawdzie jeszcze wczoraj (a w zasadzie, to było już dziś :D) udało mi się opanować wysyłanie sms'ów (Microsoft SMS Sender i argumenty przesyłane w wywołaniu programu z linii komend [przy użyciu klasy Process]), ale już się zabieram za czytanie podrzuconych materiałów ;)

0

w nowym poście, by podkreślić, że coś nowego sie wydarzyło ;)
mianowicie po przez HyperTerminal mogę wysyłać sms'y, dzwonić, ale pobieranie sms'ów nie działa
zarówno dla kombinacji komend:
AT
OK
AT+CMGF=1
OK
AT+CMGL="ALL"
jak i dla:
AT
OK
AT+CMGF=1
OK
AT+CNMI=1,2,0,0,0

w obu przypadkach dostaję info zwrotne "ERROR".
z tego, co guglałem, to wynika jedno: te komendy nie są obsługiwane przez mój telefon (6300). Mam racje ? I jeśli tak, to czy jest jakiś inny sposób na odbieranie smsów PC'tem ?

0

Jeżeli w tym nokia pc suite pobieranie listy smsów działa, to proponuję podejrzeć transmisję pomiędzy telefonem a portem com - na pewno nie są to specjalnie skomplikowane polecenia i pewnie robisz to "prawie dobrze".
W necie znajdziesz programy, które potrafią przechwycić transmisję przez port COM.

0

Proponuje pokombinować z domyślną pamięcią smsów:
AT+CPMS Preffered Message Storage
Może telefon nie daje dostępu do smsów w pamięci telefonu, a daje do kary SIM.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0