Logowanie i rejestracja ASP.NET Core

0

Cześć,

chcę stworzyć porządną aplikację w ASP.NET Core MVC6, którą mógłbym się pochwalić na rozmowie kwalifikacyjnej. Zastanawiam się jak rozwiązać problem rejestracji i logowania użytkowników. Framework udostępnia gotowy mechanizm. Pytanie czy warto go wykorzystać? Czy w projektach komercyjnych tego typu gotowe mechanizmy są wykorzystywane, czy raczej tworzone są od zera? Wbudowany mechanizm zawiera chyba 4-5 tabel na bazie danych i sporo kolumn w tabeli user. Wiele z tych rzeczy wydaje się być nie potrzebna w mojej aplikacji. Czy jest sens np. okroić ten bazowy mechanizm o te rzeczy, które wydaja mi się zbędne?

0

Tego wbudowanego mechanizmu prawdopodobnie nie da się okroić, lepiej zrobić własny.

0

Cześć, pozwolę sobie odświeżyć temat, bo mam podobny problem. @somekind sugerujesz żeby stworzyć własny mechanizm. Pytanie tylko czy jest sens wynajdować koło na nowo? Co jest złego w domyślnym mechanizmie (oprócz tego, że może zawierać jakieś nadmiarowe elementy, które nie będą wykorzystywane), żeby opłacało się pisać własny? Czy produkcyjnie rzeczywiście nie wykorzystuje się tego gotowego mechanizmu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

0

Wynajdowanie koła na nowo to nie jest, bo to co Microsoft wymyślił, to jakiś kopnięty kwadrat. ;)

Wbudowany mechanizm próbuje być uniwersalny, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z projektem, w którym z tej "uniwersalności" dałoby się skorzystać. Generalnie albo jest zbyt skomplikowany - w prostych przypadkach naprawdę wystarczy jedna tabelka + enum, albo nieelastyczny - bo np. na tworzenie przez użytkowników ról (komponując je z dostępnych praw dostępu) ani na delegację uprawnień (czyli przekazanie uprawnień przez użytkownika A użytkownikowi B) nie pozwala. A w przypadku złożonych systemów, w których każdy moduł może być tworzony w innej technologii, nieraz istnieje w ogóle zewnętrzny dostawca tożsamości, więc żadne microsoftowe zabawki nie są potrzebne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1