Redukcja zużycia pamięci aplikacji w tray

0

Otóż mam napisaną aplikację, która jest uruchamiana w trayu przy starcie systemu wszystko jest ok, tylko chciałem się was zapytać czy istnieje możliwość na zredukowanie ilości zużywanej pamięci ram, gdy aplikacja znajduje się w trayu?
Aplikacja zużywa tyle samo pamięci gdy jest widoczna oraz w trayu (ok. 25-30 mb, co według mnie jest sporo jeśli chodzi o tray).

0

Brakuje Ci pamięci w komputerze?

1

to, że app siedzi w trayu nie ma nic do rzeczy. Aby aplikacja zjadała mniej pamięci to musi być tak napisana aby tej pamięci mniej wymagała. Inna sprawa, że różne frameworki (np. WPF) co byś nie robił i tak będą ileś pamięci zajmować i koniec. Chcesz małą aplikację to napisz ją w winapi :p

0

dzięki odpowiedz :). Myślałem że da się jakoś zredukować ilość zajmowanej pamięci, gdy aplikacja jest w trayu, ale skoro mówicie, że w wpf tak musi być to trudno. @abrakadaber wolę zostawić tą aplikację w wpf niż tworzyć w winapi ;p

1

tu nie chodzi o to, że w WPF tak jest - wszędzie tak jest. Na dobrą sprawę jak aplikacja jest kijowo napisana (np. tworzenie wszystkich okien na starcie i ich ukrywanie/pokazywanie zamiast tworzenie na żądanie) to nie ma znaczenia czy ona siedzi w trayu czy nie. Z drugiej strony jeśli aplikacja ma prostą formę główną z minimalną ilością komponentów to nie ma znaczenia czy forma jest stworzona czy nie bo i tak sama forma zajmuje niewiele pamięci. Natomiast co do frameworków wizualnych to sam fakt, że są "podpięte" do aplikacji to już jest jakiś narzut.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1