ASP.NET MVC, wdrażanie aplikacji na serwer /początkujący

0

Witam szanownych użytkowników jestem tu nowy. Mój "background" programistyczny to do tej pory tworzenie prostych stronek HTML, podpartych skryptami PHP i MySql. Jednakże postanowiłem rzucić się na coś bardziej ambitnego i mój wybór padł na .NET i MVC.
Muszę przyznać że już w miarę opanowałem podstawy tworzenia aplikacji MVC na C# do tego EF, Migracje i zapoznałem się ogólnie z używaniem systemu wersjonowania VisualStudioOnline. Aplikacje te dotychczas odpalałem i testowałem jedynie poprzez VS i jego wbudowany tam chyba SQL Express. Nadszedł czas aby przenieść się do netu.

Moje pytanie do developerów MVC, dotyczy tego jak się odbywa/wdraża takie aplikacje profesjonalnie:

  • czy najpierw tworzycie całość aplikacji u siebie w Visual Studio a potem całość przesyłacie na serwer i tak z każdą poprawką?
  • czy metoda solucja -> publish jakoś różni się od tego jakbym przesłał wszystkie pliki z solucji przez FTP?
  • czy poprawki robicie bezpośrednio na FTP, czy korzystacie z lokalnego IIS a dopiero potem na serwer docelowy? Za każdą poprawką przesyłacie wszystkie pliki?
  • o co chodzi z tymi systemami wersjonowania czy pliki z nich zgrywacie najpierw do siebie i potem na serwer czy jest możliwość bezpośrednio na serwer?
  • co z bazami danych, jak coś w niej zmieniacie np. tabele, kolumny to za każdym razem przesyłacie potem pliki bazy na serwer czy to jakoś można zautomatyzować?

Wiem że pewnie to trochę naiwne pytania dla profesjonalnych devów, ale ja dotychczas bawiąc się w HTML-u i PHP robiłem niejako wszystko "na żywca" bezpośrednio na serwerze. Coś tam się czasami spierniczyło ale benefitem był podgląd na bieżąco, jak to będzie wyglądało na docelowym serwie. Natomiast w ASP.NET wydaje mi się że trzeba sporo się nawysyłać rozmaitych plików żeby śledzić efekt na bieżąco. Jak to się odbywa? Czy są na to odpowiednie jakieś strategie?, techniki, metody?
Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki :)

2

Na serwer produkcyjny wychodzi tylko to co jest sprawdzone, przetestowane, zgodne z oczekiwaniami klienta i funkcjonalne.
Poprawki i nowe rzeczy tworzone są na serwerze developerskim(np. lokalnym).

Metody te mają taki sam efekt końcowy z rzeczy publish z poziomu IDE np. VS jest bardzo uproszczone i załatwia wiele za nas :)

System wersji pozwala trzymać różne wersje systemu te przed poprawkami i po, tworzyć gałęzie do osobnych rzeczy. Jest możliwość puszczania na serwer produkcyjny produktu z systemu wersji opcje taką ma np. VSO.

Bazę danych trzeba pilnować by nie zakradły się przypadkowe zmiany np. w modelu poprzez np. wyłączenie automatycznych migracji.
Na serwer wdraża się całość.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1