Zatrzmanie aplikacji w Page_Load ?

0

Chce zrobic cos takiego w page load mam instrukcje ktora mi wyswietla dane z bazy ale pod kodem ktory za to odpowiada mam inne instrukcje i teraz miedzy tymi instrukcjami chce zrobic cos takiego wykonuje sie pierwsza(wyswietla dokument) stop(czas na wpisanie odpowieniego url'a) ENTER i leci dalej ?W jaki sposob cos takiego zrobic ?

0

Tak jak chcesz się nie da. Jest coś takiego jak cykl życia strony, w którym wykonywana jest obsługa kolejnych zdarzeń, m.in. Load. Czyli całe to przetwarzanie wykonuje się po stronie serwera. Klient jest gdzieś na drugim końcu wtyczki i ma najczęściej przeglądarkę, która czeka na odesłanie odpowiedni serwera.
Musisz wykonać pierwszą część w Page_load i na tym zakończyć przetwarzanie oraz wyrenderować formularz, który pozwoli użytkownikowi na wpisanie url i zatwierdzenie tej operacji przyciskiem, co spowoduje kolejny request do serwera, w którym (konkretnie w obsłudze kliknięcia przycisku) zrobisz to co chcesz.

0

a moglbys mi cos wiecej o tym powiedziec i pokazac na przykladowym kodzie bo rozumiem o co Ci chodzi ale nie wiem do konca jak to zrobic ?Z gory wielkie dzieki.

0

znaj łaskę .... :) ale to dlatego że w robocie programiści wszystko zepsuli i żadne środowisko testowe nie działa :)

w Page_Load
if (!Page.IsPostBack) // czyli pierwsze ładowanie strony
{
  var data = GetData();
  this.dgv1.DataSource = data;
  this.dgv1.DataBind();
  //czy cokolwiek tam chcesz zrobić
}

na stronie masz
<asp:TextBox id="tbUrl" .../>
<asp:button id="btnSetUrl" onclick="btnSetUrl_click" .../>

w code behind
void btnSetUrl_click(object sender, EventArgs e)
{
  tbUrl.Text; // nie wiem po co ci on
  // dalej ustawiasz inne rzeczy na stronie, np. dane do kolejnego grida etc.
}

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0