Wiem, że to niszowe zagadnienie i nikła szansa na to, że ktoś z was miał podobny problem... ale na forum CodePlexa topik na ten temat umarł już dawno temu bez rozwiązania, a mi to potrzebne do zaliczenia, więc MUSZĘ znaleźć odpowiedź.
Konkretnie to muszę zrobić transformację z jednej projekcji kartograficznej na drugą. Stałe MERCATOR i LAMBERT to stałe ze stringami WKT.
ICoordinateSystem source = ProjNet.CoordinateSystems.GeographicCoordinateSystem.WGS84;
ICoordinateSystem target = null;
switch (projectionComboBox.SelectedItem.ToString())
{
case "Mercator": target = CreateCoordinateSystemFromWKT(MERCATOR); break;
case "Lambert": target = CreateCoordinateSystemFromWKT(LAMBERT); break;
// case "Alberts" : target = CreateCoordinateSystemFromWKT(ALBERTS);
}
//Create transformation
CoordinateTransformationFactory ctFac = new CoordinateTransformationFactory();
ICoordinateTransformation transform = ctFac.CreateFromCoordinateSystems(source, target);
//Apply transformation to a vectorlayer
(this.MapShowed.Layers[0] as VectorLayer).CoordinateTransformation = transform;
this.currentProjection = projectionComboBox.SelectedItem.ToString();
this.pictureBox1.Image = this.MapShowed.GetMap();
Na czym polega problem - mapa znika. Po prostu nie ma i już. Mogę dalej przewijać, zoomować i takie tam, i wszystko wskazuje na to, że transformacja się dokonała, poza tym, że nic nie widać...
Czy ktoś z was może zmierzył się z tym problemem....?
Edit:
Jakby kogo kiedy ciekawiło, to trzeba było dodać: this.MapShowed.ZoomToExtents();