Uciekające kontrolki

Odpowiedz Nowy wątek
2010-09-16 08:54
0

Witam! Od razu może do rzeczy przejdę:

Otóż tworzę sobie tabelę z w strukturze wiersza Label TetBox Button Label Progressbar Label

Ostatnie 2 są ukryte, jako że będą potrzebne później. Położenie każdej z kontrolek Control::Location ustawiam na sztywno zaczynając od punktu 0 w taki sposób, że tworze kontrolkę, PUNKT.X+= szerokość poprzedniej kontrolki, nowaKontrolka.Location=punkt; itd aż do nowego wiersza gdzie Punkt.X=0 Punkt.Y+=20;

Problem polega na tym, że w przypadku rozciągnięcia okna tak, aby wszystkie 20 wierszy było widoczne, wszytko działa jak należy, natomiast jeśli zrobimy do tego resize okna głównego, kontrolki wcześniej ukryte, przy wywołaniu Control::Show() pokazują się w zupełnie innym miejscu niż to przewidziano, niszcząc układ tabeli. Wszystkie kontrolki umieszczam w Control::Panel z autoscrolem; W jaki sposób uniknąć tego problemu?
jest może jakaś metoda dla kontrolek która "naprawia" ich logiczny układ względem kontenera ( bo to wygląda tak, jakby te kontrolki pojawiały się w organizacji PointToClient, nawet jeżeli Panel w tym miejscu nie jest widoczny gdyż okno zmieniło rozmiar, a sam panel się "autoscrolował"); Dzięki za pomoc!


www.toptraker.pl
TopTraker! - I wiesz co jest grane!
Mój własny projekt w Javie - najnowsza wersja już jest!

Pozostało 580 znaków

2010-09-16 09:33
0

Próbowałeś może użyć TableLayoutPanel do organizacji swoich kontrolek? On pozwala na dynamiczne dodawanie kontrolek i sam układa je w tabelkę. Nie musisz wyliczać żadnego Location, itd.

Mógłbyś też wszystkie swoje kontrolki "połączyć" w UserControl, na 90% pomogłoby Ci to w zarządzaniu i skróciło kod.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0