Różne wersję językowe

0

Witam,
zastanawiam się nad zrobieniem różnych wersji językowych do swojej aplikacji...Macie może z tym jakieś doświadczenia?? Kombinuje zrobić to na zaszyfrowanych plikach XML, które podczas ładowania programu będą w locie odszyfrowywane i zawartość pliku XML będzie zapisywana w zmiennych/w tablicy... następnie podczas wywoływania poszczególnych form chce dawać labelX.text = [wartość_z_tablicy] - czy to dobry pomysł??

Northwest

0

Czemu zaszyfrowane?

Ja ostatnio robilem tak, ze dane zapisane byly w xmlu, kazdy jezyk w innym (zeby sie latwo dawalo tlumaczowi do tlumaczenia). Plik byl czytany do struktury drzewa indeksowanej nazwami tagow w xml'u (Translator["MainForm"]["TopLabel"], itp). Pozniej korzystalem z tego przy robieniu blizniaczej aplikacji w ASP.NET i tam dodalem jeszcze przy wywolaniu strony przegladanie elementow strony i podstawianie pod znalezione odpowiednich tekstow. Czyli jesli na stronie byl element o nazwie SubmitButton i w pliku xml znacznik o takiej nazwie (oczywiscie w danym zagniezdzeniu) to kod wywolywany na poczatku automatycznie podstawial dany tekst do kontrolki. Uniknalem dzieki temu recznego podstawiania konkretnych wartosci pod SPORA ilosc elementow.

0

Można jeszcze z zasobami w różnych kulturach. To chyba najwygodniejsze rozwiązanie.

0

czyli przy starcie aplikacja sprawdza w jakiej wersji językowej powinna być i potem wczytuje odpowiedni plik?? następnie wczytujesz zawartość XML do tablicy i wywołujesz na zasadzie: Translator["nazwa_formy"]["etykietka_numer"]??

wczytywałeś te wartości jakoś ręcznie, tzn. xxx= Translator["nazwa_formy"]["etykietka_numer"] - czy jakoś z automatu??

0

Z automatu, tak jak opisalem w czesci z ASP.NET ;)

0

Z automatu bardzo ladnie dziala lokalizacja :) Sam jej uzywam od jakiegos czasu... przy asp.net nalezy tylko pamietac, ze jest to ostatnia rzecz jaka robimy przy tworzeniu strony, a defaultowo tworzymy sobie w Angielskim :) Wowczas wygenerowanie pliku zasobow, to kwestia klikniecia + przetlumaczyc pozniej co trzeba.

Nieco inaczej jest jesli to jest dll'ka, wowczas trzeba recznie dodac plik zasobow i uzywac go w kodzie. Ale i tak to dziala calkiem prosto :)

0

ale asp.net to strony internetowe... nie??:)

macie może jakiś prosty przykład wykorzystania tego asp.net??:)

0

Tak, ASP.NET to strony, ale zrobienie tego samego dla aplikacji windowsowej nie robi roznicy.

0

a masz może jakiś przykład takiego czegoś??;)

0

W .NET masz gotowe mechanizmy na to. A tutaj tutorial jak coś takiego zrobić:

http://polishwords.com.pl/vid[...]ls.php?cat_id=4&faq_id=33

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0