wyświetlanie tabeli VC# 2005

0

Mam trzy tabele: rozklad, przedmioty, uzytkownicy. Powstalo zapytanie dopięte do rozkladTableAdapter nazwane FillBy13 wybierajace dane z tych trzech tabel, po sprawdzeniu ladnie sie wszystko wyswietla w Query Builderze. Jak to teraz wyświetlic w tabeli w programie? Na formantce mam rozkladTableAdapter i wywołałam dla sprawdzenia za pomocą --> this.rozkladTableAdapter.FillBy13(this.dziennikDataSet.rozklad); wyświetla tylko te kolumny, które należą do rozklad i to jeszcze bo odkrzyczeniu wyjątków. Jak to zrobić żeby poprawnie wyświetlił????? Proszę o pomoc!!!

0

Nie krzyczy sie wyjatkami bez powodu - jakie to wyjatki? podaj szczegoly...

0

aaa już śpieszę z odpowiedzią - podkreśla na żółto this.rozkladTableAdapter.FillBy13(this.dziennikDataSet.rozklad); i obok okienko: tytuł okienka - ConstraintException was unhandeled, a w ewnatrz --> Failed to enable constraints. One or more rows contain values violating non-null, unique, or foreign-key constraints <--- Pod spodem: Troubleshooting tips:
Relax or turn off constraints in your DataSet, Clear datasets before loading them from view state...Mam nadzieje, że jeszcze tui jesteś i odpowiesz :P</delphi>

0

yhmmm...
jestem takim jakby...laikiem więc zadaje kolejne pytanie...wstawioną mam do formantki tabelkę rozkladDataGridView (jak już pisałam) a tabela ma być uzupełniona nie tylko danymi z rozklad ale również z dwoch innych dabel...czy mam dodać jakoś kolumny??

Ooooooo wielkie dzięki - ładnie już się zachowuje, wyjątki to przeszłość. Wypełnia tabelkę poprawnie - tzn wykonuje poprawnie zapytanie - ale nadal uzupełnia te, które są z tabeli rozklad, tamte pewnie są niewidoczne, jak je uwidocznić???? Niby dodałam tam jakieś tabele ale to albo nie trafione było albo nie są odpowiednio ustawione. HELP HELP HELP

Problem tabeli dalej nie rozwiązany...jakieś dalsze wskazówki?

Piszę czego oczekuje od programu:
baza danych sklada sie z kilku tabel: tab1, tab2, tab3. Uzytkownik ma przed sobą okienko programu z pustą tabelą, naciska przycisk i tabela wypełnia sie danymi - ale dane pochodzą nie z jednej tabeli bazy danych tylko zapytanie SQL wybiera z tych 3 tabel elementy potrzebne do wyswietlenia i wywala do tej tabelki w okienku programu. Jak tego dokonać - sposób łopatplogiczny mile widziany.

//używaj EDYCJI zamiast pisać post pod postem! - M

0

Nie mam chwilowo czasu, zeby podac przyklad, ale podaj przyklad zapytania sql, moze tam jest cos nie tak? Ja osobiscie preferuje SqlCommand od adapterow, datasetow, itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0