Wątek przeniesiony 2023-09-27 15:06 z Kariera przez cerrato.

Ocena CV - Front-end Intern

0

Witam,
chciałbym uzyskać feedback nt. cv oraz githuba od bardziej doświadczonych osób z branży.

Z góry dzięki

0

Nie oceniam CV pod względem estetyki ani całej reszty, ale ubolewam nad tym że idziesz na staż i nie napisałeś tutaj nic, co miałeś okazje robić, z czym pracować itd. Zresztą czy ty chcesz się dostać na staż mając ledwo podstawy czystego js'a gdzie ludzie na tym samym etapie życia szukają stażu mają jeden opanowany dobrze framework i rozumieją prace z backendem?

Pare lat temu gdy szedłem na staż w pythonie to śmigałem już z apkami w django i flasku, w cv miałem 3 duże aplikacje napisane na własne potrzeby. Nie był to dobry kod, nie miał nawet testów i wręcz emanował antypatternami ale byłem wstanie robić wielokrotnie więcej niż łuskać absolutne podstawy pythona.

A tutaj jeszcze mówimy o froncie, w którym poziom wejścia przez komplikowanie coraz bardziej tej działki przez samych frontów ( o ironio ) - wzrósł.

0

Z podobnymi umiejętnościami dostałem się na staż we froncie i obecnie pracuję już jako junior. Ale to był chyba bardzo duży łut szczęścia, to co kolega wyżej mówi, weź chociaż ten kurs na Udemy ukończ, bo aż głupio.

3

omiatając wzrokiem CV widzę tylko "intern frontend developer" oraz mignęło mi, że React. Może coś więcej wyczytam, ale mówię po prostu, co zobaczyłem bez czytania (więc co rekruter może zobaczyć na pierwszy rzut oka)

...

Dobra, po przeczytaniu widzę, że studiujesz informatykę, chcesz się rozwijać, masz podstawowy frontendu, używałeś Jira i znasz Photoshopa.

Tylko, że ogólnie te informacje są podane w jakiś taki miałki sposób. Zacząłbym od wywaleniu zwrotów i informacji, które nic nie wnoszą, a mogą przeszkadzać:

 • Basics - ktoś będzie umiał tyle samo, co ty, ale nie napisze basics, i to jego CV będzie bardziej obiecujące
 • As a self-taught user (ja nie uważam, żeby bycie samoukiem było czymś złym, ale to może się źle kojarzyć rekruterom, ważniejsza będzie informacja, że kilka lat już używasz Photoshopa. Chociaż nawiasem mówiąc, jeśli chcesz poznać coś graficznego pod frontend, to lepiej się apki Figma uczyć, projektowanie strony w Photoshopie to kiepski pomysł).
 • Technological innovation - to nic nie znaczy, obecnie nie ma chyba dzisiaj osoby, która by się nie interesowała innowacjami technicznymi. Może jacyś Amisze
 • Cashier - ja kiedyś ulotki roznosiłem, ale wpisywanie tego w CV programisty nie ma wiele sensu

No i słówko React warto wyboldować. No i jak się go uczysz, to lepiej naucz się do stopnia, żebyś czuł się komfortowo wpisując go sobie w CV normalnie. No i nie musisz wcale idealnie czegoś znać, żeby wpisać to w CV - i tak na rozmowach będą cię pytać z danych technologii, więc na rozmowie to wyjdzie, czy coś znasz, czy nie.

0

Spojrzałem na to CV tak jak robie to w pracy przy przeszukiwaniu CVek które HR mi podrzuca i twoje CV (tak jak 90%) innych poszłoby do niszczarki jakbym miał ją pod biurkiem w domu

0
 1. Personal skills, interests do usunięcia.
 2. Github jest, a gita nie ma?
 3. Javascript - basic, jak jest basic to się doucz i dopiero wysyłaj cv, albo usuń "basic". Usunąłbym też pozostałe podpisy.
 4. Expierience zastąp projektami.
 5. Możesz dopisać jakiś fajny projekt ze studiów, albo dodatkowe zajęcia jakie tam miałeś.

Teraz "objective"

 1. "Recently" chciałeś być developerem, źle to wygląda, nie używaj przymiotników, które ci umniejszają.
 2. "I am currently learning React." -> coś w stylu "zrobiłem już troche w react i uczę się dalej"|
 3. ". I would be extremely pleased" xD
 4. " improving my skills under the guidance of experienced colleagues", bardziej "working with exp.."

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1