Rest API przy pomocy Pythona i bazy danych

0

Potrzebuję stworzyć Rest API, najlepiej przy pomocy Pythona i jakiejś bazy danych. W Android studio przy pomocy Kotlina chciałbym wyświetlać dane z mojego API w postaci listy. Tak jak w przypadku tego api: https://rickandmortyapi.com/api/character , mogę wyświetlać wszystkie charaktery w postaci listy. Użytkownik mojej aplikacji będzie miał tylko możliwość wyświetlania danych, bez możliwości ich edytowania lub dodawania. Chciałbym aby przy każdym odświeżeniu aplikacji użytkownikowi wyświetlały się najnowsze dane z ąĻ^, które ja będę mógł w dowolnym momencie edytować lub dodawać. Chciałbym mieć dostęp do mojego API za pomocą endpoints "food_type", i chciałbym aby każdy mój wiersz w bazie danych miał swój przypisany food_type. Następnie takie API chciałbym hostować na stronie oferującej hosting API. Pytanie brzmi czy potrzebuje bazy danych połączonej z Pythonem, czy mogę zrobić listę bezpośrednio w Pythonie. Jeśli baza danych jest niezbędna to jaką wybrać, oraz jaką stronę wybrać do hostowania API.

1

Ile tych danych i w jakiej postaci?

2

@Cz4rNy:

A jakikolwiek element tego zamiaru, w oderwaniu, robiłeś kiedykolwiek w życiu? Sam android, samo Web API, samą bazę ?
Częstą i w sumie uczciwą wobec pytającego odpowiedzią jest "użyj tej bazy, którą znasz"

Pytanie wali na sto metrów zapachem świeżej zieleni, jak mi teraz przez okno ...

Już pominę skumulowanie w jednym pytaniu wielu pytań / decyzji architektonicznych, gdzie np baza pod webAPI jest pod warstwą API, i nawet jej wymiana nie dotyczy góry systemu.

1

można w pytonie, można w konfigu, można w SQLite, można w PostgreSQLu

Przy 100 rekordach wszystko jedno. Chyba że będą się zmieniać często to wtedy lepiej w bazie.

BTW znasz pytona w ogóle ? Bo może skoro apke mobilną piszesz w kotlinie to backend też lepiej w kotlinie?

1

Jak max 100 rekordów to ja bym szedł w SQLite bo na tyle danych Postgres/mariadb/msql to marnowanie zasobów, a jednak trzymanie tylko w pamięci to takie średnie IMO.

Tak jak wyżej było wspomniane. Jeśli coś już w jakiejś technologii robiłeś, to się tego trzymaj, jak nie, to powodzenia

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1