Konsumowanie REST Api

0

Witam,
mam jedno zagadnienie, którego nie mogę zrozumieć.
Stworzyłem sobie moją RESTową apke, która konsumuje inne REST api za pomocą RestTemplate. Z konsumownego api dostaje jsony, które sobie obrabiam itd, nie jest to ważne.
Pytanie moje brzmi następująco. W jaki sposób w moim api określić wszystkie możliwe parametry oraz ich wartości, gdy rzucam requesta do api konsumowanego? Na przykład, api konsumowane ma parametr do filtrowania jsonów, określania ich ilości lub jakiejś kategorii w środku jsona. Wiem, że mógłbym stworzyć swoje kontrolery i na każdy endpoint api przypisać swój, ale czy nie da się spróbować zrobić tego inaczej? Trochę chaotycznie opisane, wiem, ale postaram się wyjaśnić jesli bedzie coś niezrozumiałego.

1

Wiem, że mógłbym stworzyć swoje kontrolery i na każdy endpoint api przypisać swój, ale czy nie da się spróbować zrobić tego inaczej?

Pomyśl sobie że zmieniasz dostawcę tego konsumowanego API z którego korzystasz po stronie serwera, z automatu i klienci twojego API muszą zmieniać struktury jsonów z jakimi robią requesty. W dodatku własne DTO'sy dają elastyczność i niezależność od systemu trzeciego. Ja bym te jsony przepakowywał.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1