automatyczne uzupełnianie bazy

0

chciałbym zapytać czy jest możliwe coś takiego jak w exelu za pomoca funkcji ze wpisuje dane do bazy a automatycznie liczy mi np. różnicę między wartościami kolejnych wpisów.
Czy ewentualnie jezeli jest taka możliwość to poprzez php czy w samej bazie

2

Tak jak w Excelu czyli zaznaczasz dwie komórki przeciągasz w dół to nie. Jednakże mozesz sobie napisać procedurę ktora zasymuluje takie działanie w samym mysql

1

@wojtas191: tak jak napisał przedmówca można to zrobić jakimiś wbudowanymi prockami.
Może Ci chodzi np. o autoinkrementację klucza dla rekordu? Np. wstawiasz rekordy zawierające dane studentów i chcesz aby IDek był zwiększany o jakąś wartość?

Pytanie co chcesz osiągnąć i jaki problem rozwiązać. Najlepiej by było abyś podał ten prawdziwy problem do rozwiązania a wtedy ktoś zasugeruje najlepsze rozwiązanie.

0

Może napisz co chcesz osiągnąć, jakie masz tabelki i co w nich chcesz wpisywać z automatu bo na razie to wygląda trochę jak pytanie na forum mechaników "coś mnie stuka w samochodzie co mam zrobić?"

0

Bez nazwy-1.png
Przedtem się śpieszyłem teraz może na spokojnie wytłumacze.
W kolumny PV, PGE i PVto PGE wpisuje sobie dane z licznika. Chciałbym aby automatycznie w kolumnach zużycie PV i zużycie PGE wpisywało mi faktyczne zużycia. I dlatego pytam czy to jest możliwe na poziomie bazy danych czy z zastosowaniem jakis poleceń w np. PHP.
W Excelu nie mam z tym problemu ale chciałem spróbować zrobić to w inny sposób i na razie pytam was czy to jest dużo roboty, bo późniejsze wyciąganie danych z bazy to już sobie poradze

0

Zrób sobie jakis kawałek stronki nawet na zwykłym localhoscie(xampp czy tam krasnal) i na tej stronce po prostu uzupelniaj dane a pod spodem PHP niech to wrzuca do bazy. Trochę roboty z tym jest ale zostanie na lata.

0

Żeby nie robić stronki w jakimś języku programowania, to może nigger trigger na bazie, który po insercie robi updejta (wylicza wartości i wstawia to zużycie)?

Tutaj masz coś takiego https://www.mysqltutorial.org/mysql-triggers/mysql-after-insert-trigger/

0

Dzięki za porady, już nawet się bawię ale natrafiłem na mount everest. nie wiem jak obliczyć różnicę komórek z dwóch różnych kolumn i żeby potem liczyło automatycznie w nastęopnych

0

@wojtas191: pokaż co masz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1