Projektowanie bazy danych Laravel-Migr/Workbench

0

Hej,
ostatnio zacząłem pracę z frameworkiem laravel. Szukam odpowiedzi, jaka metoda jest dzisiaj preferowana do projektowania BD. Z jednej strony dużym plusem migracji w laravelu jest to, że silnik dodaje z automatu kolumny typu modify-date itp i zapisuje zmiany dokonane w BD, ale z drugiej strony dużo łatwiej zaprojektować mi bazę w workbenchu(tworzyć powiązania itp.). A więc, pytam ludzi z doświadczeniem, czy lepiej np. stworzyć bazę w workbenchu, a potem używać migracji, czy od razu uczyć się tworzenia baz w pełni wykorzystując silnik laravela?

4

W Larvie najlepiej robić ściśle według dokumentacji (jest to plus, ale i minus), jest to raczej fw w którym jak zaczniesz grzebać po swojemu (szczególnie w bazach) to wszystko spier.. jak chcesz większej customizacji to bardziej symfony.

3

Projekt bazy robisz w innej apce a nie już na żywej bazie. Potem to przelewasz migracjami. Migracje maja dużo zalet, a dziś nie wyobrażam już sobie jak mogłem kiedyś się męczyć z rozwijaniem apek bez migracji. Dodajesz jakąś kolumnę do bazy poprzez migracje i wiesz, że i na serwerze i u każdej innej osoby z zespołu ta kolumna doda się dokładnie tak samo i to jedną komenda.

3

Ja też wolę robić migracje w apce bezpośrednio, ale Ty musisz sobie wypracować własny sposób działania.
Są paczki do odtwarzania migracji na podstawie istniejących baz. Można by więc połączyć Twój sposób i wypracować sobie nowy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1