Projektowanie bazy danych

0

Witam!
Robię większy projekt i potrzebuję mieć do tego dużą bazę danych MySQL(duża liczba rekordów). Zależy mi na szybkości, więc chciałbym wiedzieć czy przy 100 000 rekordach PHP+MySQL szybko pracuje? Czy może równie dobrą prędkość uzyskam przy 1 000 000 rekordów?

0

Dla SELECTów taka ilość to pestka...

0

wszystko zależy od projektu bazy i aplikacji - możesz zrobić tak, że przy 1.000.000 będzie śmigało a można zrobić tak, że przy 1.000 będzie muliło

0

Zależy od indexów, zależy od operacji jakie będziesz wykonywał na rekordach.
Indexy przyspieszają selecty (tak w uproszczeniu, bo muszą być odpowiednio dobrane do zapytania), natomiast zwalniają operacie modyfikujące dane. Duża liczba indexów znacząco zwalnia insert, bo poza wstawieniem samych danych trzeba utworzyć jeszcze indexy.
Jeśli z tych 1mln rekordów będziesz wyświetlał tylko kilkadziesiąt, to ok. Jeśli będziesz chciał wyświetlić klientowi kilkadziesiąt tysięcy, to z uwagi na samą liczbę danych jaką trzeba przesłać od bazy do serwera www i dalej do klienta, będzie spowolnienie.
Bez szczegółów możemy sobie trochę pogdybać, rozpisywać się o ogólnikach, które w konkretnym problemie mogą okazać się nawet błędne.

0

Znaczy będę wybierał jeden rekord z pośród miliona i się zastanawiałem, jak szybko taki rekord wydobędę.
Dzięki za pomoc!

0

Pamietac tez trzeba, ze nawet jak baza smiga to trefny kod PHP potrafi wszystko zepsuc, gdy zamiast buforowac sobie wyniki odpytujemy niepotrzebnie...


Opolski Portal Programistyczny
http://programowanie.opole.pl
http://protechnologia.pl

0

To jak pisałem o indexach. Jeśli założysz odpowiednie pomagające ci wyszukiwać ten odpowiedni to nie powinno być problemu.
Jeśli pula rekordów jest stosunkowo stała (czyli mała liczba insert/update/delete) to jest super. Jeśli operacji IUD jest też sporo, to trzeba sprawdzić czy będą znacząco spowalniały/obciążały maszynę i blokowały dostęp do tabeli/strony. Wstawienie rekordu to poza danymi i kluczem głównym konieczność utworzenia jeszcze wszystkich dodatkowych indexów.
Przeprowadź sobie jakieś testy i zobaczysz jak sama baza działa z taką liczbą rekordów.
A reszta zależy jak powiedział protechnologia.pl też od kodu aplikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1