Debugowanie procedur

0

Witam wszystkich!
Panowie i Panie mam takie pytanko,
czy podczas debugowania w Management Studio jest możliwość sprawdzenie tabeli tymaczasowej lokalnej, można włączyć jakiś podgląd?

0

Po uzupełnieniu tabeli możesz wywołać select tej tabeli

0

No raczej nie mogę :/
bo tabela tymczasowa lokalna działa w obrębie sesji czyli jednego okienka, a podczas debugowania nie da rady nic w tym okienku dopisać a z innego okienka już nie widzi tymczasówki.
chyba, że się myle

0

Uznajmy że uzupełniasz tabele w procedurze - więc po kodzie odpowiedzialnym za uzupełnienie tej tabeli dajesz selecta. Przykład poniżej

SELECT 'A' id
INTO #tmpTable
SELECT id FROM #tmpTable

Jak w debugerze przejdziesz przez selecta to w Results wyświetli Ci się aktualna zawartość tej tabeli.

0

no tak można, ale nie chce ingerować w procedury, nic tam nie chce dopisywać.

0

Nie chcesz ingerować w procedure, to wyklej sobie zwartość procedury normalnie do okna z zapytaniem, zadeklaruj zmiennie jakie przyjmuje procedura w wywołaniu i podaj wartości z wywołania, jeżeli procedura robi inserty/update, które mają wpływ na fizyczne tabele to je wykomentuj. I jak pisał Ci już wyżej, po każdej zmianie tabel tymczasowych wywołaj Select tej tabeli.

1

Na obecną chwilę debugger Transact-SQL nie wspiera podglądu zawartości tabeli tymczasowej/zmiennej tabelarycznej.

Oczywiście jak piszą powyżej można zrobić SELECT, ale jest to słabe rozwiązanie. Dużo przyjemniejsze jest zadeklarowanie zmiennej XML, którą już bez problemu możesz podglądać. Nie wpłynie to na wyniki zwracane przez procedurę, natomiast umożliwi przeglądanie zawartości tabeli w oknie debbugera.

DECLARE @v XML = (SELECT * FROM <tablename> FOR XML AUTO)
0

dzieki,
to się może przydać :) pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1