Schemat bazy e-dziennik

Odpowiedz Nowy wątek
2014-12-21 15:55
0

Witam, tworzę bazę danych która będzie mi potrzebna do stworzenia e-dziennika szkolnego. Chcę aby program miał następujące funkcjonalności:

  • Uczeń miałby możliwość przeglądania swoich ocen
  • Nauczyciel miałby możliwość dodawania/usuwania/edycji ocen z przedmiotów których uczy
  • Nauczyciel wychowawca miałby dodatkowo możliwość przeglądania ocen z wszystkich przedmiotów osób których jest wychowawcą
  • opiekun miałby możliwość przeglądania ocen swoich podopiecznych
    Czy coś w tym schemacie dodać/ usunąć by łatwiej przechowywało się dane?
    Dodatkowo chcę aby w programie była opcja logowania jako ww. osoby i nie wiem jak przechowywać hasła do tych kont. Czy stworzyć osobną tabelę osoba z imieniem, nazwiskiem, peselem, hasłem i żeby tabele uczeń, nauczyciel, opiekun miały połączenie z tą tabelą? I jak sprawdzać czy osoba logująca jest uczniem czy nauczycielem?
    Z góry dzięki za pomoc

Pozostało 580 znaków

2014-12-21 17:04
0

Jeśli nie jest to problemem, to każda tabela powinna miec swoje własne autoincremet id, a nie polegac na danych wpisanych przez usera. Przykład: Pesel nauczyciela. Proponowałbym wszystkich zapakować do jednej tabeli, jako uzytkownicy. Byli by tam i uczniowie, i nauczyciele i opienkunowie i tam trzymałbyś hasło. Za pomocą jakiejś dodatkowej kolumny określałbyś czy dana osoba jest nauczycielem, opiekunem lub uczniem (lub dowolna ich komibnacja). Hasła przechowuj jako SHA2 z solą jakąś. Do tego pasowałaby historia logowania (kto kiedy z jakiego IP się zalogował). Rozważasz opcje poprawienia oceny? Opisu oceny? Anulowania oceny? Czy to jest realny projekt czy do szkoły/na studia?

Pozostało 580 znaków

2014-12-21 17:48
0

Robię taki projekt w ramach nauki

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0