Borland Developer Studio 2006 i MySQL 5.0 - jak to połączyć?

0

Witam
Jestem tutaj nowym użytkownikiem. Właśnie zaczynam pisać prace dyplomową i mam już na wstępie problem, jak połączyć się z bazą MySQL 5.0 w tym Borlandzie właśnie (aż wstyd). Narzucone mam, że najlpiej będzie, jeśli zastosuje platforme .NET i najlepiej używając Borlanda Developer Studio, choć ostatecznei mogło by to być Delphi 7 i bez .NET. To, że baza musi być na MySQL, to już jest mój wymysł :) i nie chicałbym tego wyboru zmieniać :) Chodzi o to, by baze danych można było edytować ze zdalnych komputerów, gdzie będzie własnie moja aplikacja, ale dodatkowo dane z bazy mają dostepne "tylko do odczytu" za pomocą WWW. Język programowania to Delphi.
Przeszukałem te forum i znalazłem informacje na tmeat komponentów ZEOS... gdybyście pomogli mi to wszsytko jakoś w jedną całośc połączyć, wytłumaczyć, opisać samo połąćzenie, to będę wdzięczny :)
Pozdrawiam

0

Przeczytaj to

http://www.justsoftwaresoluti[...]hi/dbexpress_and_mysql_5.html

Tutaj masz wszystko opisane. Sterownik od bazy również znajdzies na tej stronie. Sterownik i plik libmysql.dll wrzucasz do katalogu z aplikacja którą piszesz.

Powodzenia w dalszej walce z SQL:)

0

Hejka...
Wielki dzięki - działa :) Walczymy dalej.....

Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0